Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy

Za kilka dni oddany zostanie do użytku wyremontowany odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i ulicą Tuwima.

fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy

Od niedzieli 4 października będziemy jeździć w obu kierunkach po ul. Sienkiewicza, od trasy W-Z do ul. Tuwima. - Remont tego odcinka był szczególnie trudny i pracochłonny, głownie z powodu konieczności wymiany zarówno instalacji wodociągowej, jak i gazowej. Oczywiście efekty remontu tego odcinka, to nie tylko nowa infrastruktura, do której zostały podłączone wszystkie budynki, ale również nowe chodniki, nowa nawierzchnia ulicy, wyniesione przejścia dla pieszych oraz zieleń, której dawniej na tej dość ciasnej ulicy nie było. W sumie, na całym odcinku ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i ul. Narutowicza posadzimy 61 drzew i ponad 3,5 tys. krzewów - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Wciąż trwają prace na odcinku ul. Sienkiewicza pomiędzy ulicami Tuwima i Nawrot. Dyrektor Agnieszka Kowalewska-Wójcik zapewnia, że jeśli pogoda będzie sprzyjająca, to prace zostaną tam zakończone do końca 2020 r. Prace w tej części ul. Sienkiewicza posuwają się szybciej niż na pierwszym odcinku, m.in. dlatego, że nie jest wymieniana instalacja wodociągowa i gazociąg.

Wraz z oddaniem do użytku tego odcinka ul. Sienkiewicza powróci na nią autobus N3. Natomiast autobusy linii 57 w dalszym ciągu będą jeździły po ul. Kilińskiego (kier. południowy) oraz po ul. Sienkiewicza (na północ). Linia 57 wróci na swoją starą trasę dopiero po zakończeniu prac na drugim odcinku ul. Sienkiewicza.

Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich dodaje: - Drzewa, które sadzimy przy ul. Sienkiewicza to lipy z koronami formowanymi na palmecie, które sprawdziły się na ul. Gdańskiej. Pojawi się też zieleń niska w postaci liliowców i berberysów. We wszystkich miejscach, w których sadzimy rośliny montowany jest również system nawadniający, wyposażony w czujniki deszczu, co pozwoli na ekonomiczne gospodarowanie wodą do podlewania. Na ul. Sienkiewicza pojawią się również nowe ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Wymienione zostaną też uliczne latarnie (nie będzie się to wiązało z utrudnieniami w ruchu).

Dzięki tym zmianom przebudowana ul. Sienkiewicza będzie spójna z pozostałymi realizowanymi w śródmieściu inwestycjami. Poprawi się również komfort i estetyka centrum naszego miasta.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt