Na Górnej powstaje nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora

Na Górnej powstaje nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS). Trwa remont pomieszczeń w przychodni przy ul. Cieszkowskiego 6 przeznaczonych na potrzeby centrum.

fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Na Górnej powstaje nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora
5 zdjęć
fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

- To kolejne Centrum Seniora, które otworzymy w Łodzi - mówi Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łodzi, dodając: - W 2017 r. takie Centrum ruszyło na Widzewie, przy ul. Szpitalnej. Budujemy też taką placówkę na Bałutach, przy ul. Libelta. Teraz inwestycja ruszyła na Górnej. Centrum nie bez powodu nosi nazwę "zdrowego i aktywnego" seniora. Tu odbywają się zarówno zajęcia komputerowe czy choćby spotkania kółka brydżowego, jak w centrum przy ul. Szpitalnej, ale i wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne. Przy centrum na ul. Libelta budowana jest np. zewnętrzna siłownia. Ale też edukujemy w takich miejscach naszych seniorów prowadząc chociażby szkolenia, jak nie dać się oszukać.

Nowe CZAS powstanie na 1 piętrze przychodni przy ul. Cieszkowskiego. Będzie to wydzielona przestrzeń o pow. 161 mkw (5 gabinetów, kuchnia, łazienka, korytarz). 

- Przestrzeń będzie w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych. W budynku są bowiem podjazdy dla niepełnosprawnych, automatycznie otwierane drzwi, winda czy łazienki dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - wylicza Żaneta Iwańczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego Górna, dodając: - Właśnie remontujemy pomieszczenia przeznaczone na potrzeby centrum. Koszt prac szacujemy na poziomie 30 tys. zł. Użyczymy je dla fundacji, która będzie prowadziła zajęcia dla seniorów bezpłatnie. 

Remont ma się zakończyć w październiku. Centrum ma zaś ruszyć za miesiąc.

W projekcie biorą udział: miasto, firma HRP oraz fundacja 4 Future. - Centrum Seniora będzie przeznaczone dla osób 65 plus - tłumaczy Barbara Walczak z Fundacji 4 Future, dodając: - Dostaliśmy 1,5 mln zł dofinansowana z Unii Europejskiej na ten cel. Zapewnimy odpowiednią opiekę osobom starszym, z niepełnosprawnościami, niesamodzielnym. Jesteśmy przygotowani, by dowieźć osobę do centrum na zajęcia. Spotkania będą się odbywały od poniedziałku do soboty. W centrum będziemy prowadzili m.in. warsztaty kulinarne czy komputerowe, poradnictwo prawne i psychologiczne  oraz zajęcia prozdrowotne. Planujemy wyjścia do kin i teatrów. 

Z centrum będzie mogło korzystać ok. 200 osób.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt