Największa Noc Muzeów online w pięknych historycznych wnętrzach

Wirtualna wycieczka po odnowionym pałacu Steinertów przy ul. Piotrkowskiej 272 to kolejna atrakcja największej w Polsce Nocy Muzeów online, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 16 maja.

- Chciałbym zaprosić na sobotni wieczór, na godzinę 17, na wirtualną wycieczkę po wnętrzach pałacu Steinertów. Opowiemy o rewitalizacji zabytkowego budynku, którą realizowaliśmy przez dwa lata. Wycieczka potrwa około pół godziny i przygotowana zostanie w specjalnej konwencji, ale na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów. Na pewno będzie to okazja, by zobaczyć niezagospodarowane jeszcze przestrzenie - powiedział Piotr Czopowicz, konserwator zabytków, realizujący rewitalizację pałacu.

Pałac Steinertów powstał na początku XX wieku. Wybudowany został w stylu nawiązującym do pseudobaroku południowoniemieckiego, mając oddać pochodzenie jego właścicieli – niemieckiej rodziny Steinertów, o ogrodniczym rodowodzie. Stąd też na terenie znajdował się piękny zimowy ogród, który również odzyskał pierwotny kształt. Znajdują się w nim nowe drzewa i krzewy. Ogród dopełniają liczne kwiaty: róże, a w tym odmiany pnące i rośliny cebulowe oraz byliny: rumianka japońska, funkie w kilku odmianach oraz trawy ozdobne. Jeśli tylko będzie to możliwe, ogród będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta.

 - Pałac Steinertów oraz jego piękne ogrody wezmą udział w nadchodzącej Nocy Muzeów. Będzie także wiele imprez towarzyszących. Udział wezmą m.in. ośrodki kultury, Akademia Sztuk Pięknych oraz Muzeum Tradycji Niepodległościowych - powiedziała Kinga Rondio z Biura Promocji i Nowych Mediów UMŁ.

 - Oczywiście, jak co roku, chcielibyśmy zaprosić wszystkich na Noc Muzeów do naszej placówki. W tym roku będzie jednak nieco inaczej, będziemy mogli wirtualnie odwiedzić wiele niedostępnych zazwyczaj miejsc. Zaczynamy o godz. 17 na naszym profilu Facebookowym na stacji Radegast, o godz. 18 pokażemy Kuźnię Romów. Godzinę później zapraszamy na Radogoszcz, gdzie zaprezentujemy wieżyczkę strażniczą, zaś o godzinie 20 otworzymy nasze magazyny. Skończymy o godz. 21 w budynku przy ul. Gdańskiej, gdzie zaprezentujemy płyty z przedwojennego pomnika Tadeusza Kościuszki, które cudem przetrwały II wojnę światową - powiedział Jacek Wawrzynkiewicz z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Główne atrakcje Nocy Muzeów w Łodzi dostępne będą na Fanpage Miasta facebook.com/lodzpl, a na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku umieszczane będą wszystkie instytucje, które wezmą udział w tegorocznej edycji. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych łódzkie wydarzenia odbędzie się w Internecie, ale dzięki temu do niedostępnych na co dzień miejsc wszyscy zainteresowani będą mogli zajrzeć, odwiedzając strony www i profile poszczególnych muzeów oraz instytucji. W sumie łódzka Noc Muzeów online potrwa ponad 12 godzin i obejmie prezentacje kilkudziesięciu partnerów.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt