Trwające 80 minut zajęcia będą się rozpoczynały o godz. 10, 11.30 i 13. Z miejsca zbiórki kolejne grupy wyruszą na czterokilometrową trasę, wytyczoną wzdłuż głównej alei gen. Orlicz-Dreszera. Każda grupa spędzi na nartach ok. 80 minut.
Z oferty przygotowanej przez Zieloną Łódź i Polską Organizację Sportową mogą skorzystać początkujący narciarze, a także osoby mające już za sobą pewne doświadczenia z deskami biegowymi. Organizatorzy przygotowali 80 kompletów nart biegowych i specjalnych butów w rozmiarach od 33 do 47, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć. Uczestnicy zajęć będą też mieli zapewnioną opiekę instruktora, ciepłe napoje i miejsce do przebrania.
Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, to na narty będzie się można wybrać również 23 i 24 stycznia. Informacje o przeprowadzeniu lub odwołaniu zajęć będą zamieszczane tutaj.