W meczu z piątą w tabeli Siarką trzy punkty drużynie ŁKS zapewnił Bartosz Widejko. Boczny obrońca widowiskową akcję lewą stroną boiska zakończył jeszcze efektowniejszym strzałem z ostrego kąta, po którym piłka wpadła do siatki tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką. To jedna z ładniejszych bramek, jakie w tym sezonie kibice widzieli na drugoligowych boiskach.
Siarka Tarnobrzeg – ŁKS Łódź 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Bartosz Widejko (71).
Po 15. kolejkach w tabeli 2. ligi ŁKS jest na czwartym miejscu i traci dwa punkty do Radomiaka Radom i Warty Poznań oraz trzy do GKS 1962 Jastrzębie. Nad piątą Siarką łodzianie mają pięć oczek przewagi. W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek zespół z al. Unii podejmie piętnasty w tabeli Rozwój Katowice (4 listopada, godz. 14).
Czternasta kolejka nie była zbyt udana dla czołowych zespołów grupy I trzeciej ligi. Meczu nie wygrała żadna z drużyn plasujących się na miejscach 1-3. Doszło jednak do zmiany lidera. Na szczycie tabeli Sokoła Aleksandrów Łódzki zastąpił Widzew, który zremisował 1:1 z Polonią w Warszawie. Goście uratowali jeden punkt w 66. minucie, gdy Daniel Gołębiewski z rzutu karnego wyrównał stan rywalizacji. Przy porażce Sokoła 0:2 z Ursusem Warszawa wynik ze stolicy pozwolił Widzewowi wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli. Obie drużyny mają po 31 punktów – o cztery więcej od trzeciej Lechii Tomaszów Mazowiecki, która zremisowała 2:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
Zespół z Aleksandrowa ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Sokołem Ostróda. To spotkanie odbędzie się 8 listopada. Cztery dni wcześniej w 15. kolejce Widzew podejmie ŁKS 1926 Łomża (godz. 18).
Polonia Warszawa – Widzew 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 Tomasz Chałas (23), 1:1 Daniel Gołębiewski (66, z karnego).
W grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów zawodnicy UKS SMS wywieźli komplet punktów z Kielc, gdzie pokonali 3:1 czwartą w tabeli Koronę. Do tego rywala zespół z ul. Milionowej traci obecnie trzy punkty, a zaledwie jeden do miejsca gwarantującego utrzymanie. Przed półmetkiem rozgrywek szansę na pozostanie w CLJ stracili już praktycznie młodzi gracze ŁKS, którzy z trzynastu dotychczasowych spotkań przegrali osiem. Ostatnie w Łodzi, gdzie ulegli 0:3 Progresowi Kraków. Z dorobkiem 9 pkt. ŁKS zajmuje trzynastą lokatę i traci dwanaście oczek do UKS SMS. Ten ostatni 4 listopada zagra u siebie z Motorem Lublin (godz. 11). Dzień później ŁKS w Olsztynie będzie walczył ze Stomilem – przedostatnim zespołem rozgrywek.
ŁKS Łódź – Progres Kraków 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Szymon Gwiazda (5), 0:2 Mateusz Jurczak (64), 0:3 Mateusz Reczulski (69, z karnego).
Korona Kielce – UKS SMS Łódź 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 Krystian Adamiak (22), 0:2 Patryk Makuch (47), 0:3 Patryk Makuch (62), 1:3 Szymon Czerwiak (77).
Drugi mecz w sezonie przegrały piłkarki UKS SMS, które bez punktów wróciły z Wałbrzycha. Konfrontacja z trzecim w tabeli ekstraligi AZS PWSZ zakończyła się porażką łodzianek 0:2. Zespół prowadzony przez Marka Chojnackiego jest na czwartej pozycji i traci do wałbrzyszanek cztery punkty. W nadchodzący weekend ekstraliga pań rozpocznie rundę rewanżową. Łodzianki 4 listopada wystąpią na boisku lidera rozgrywek Górnika Łęczna. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.