Choć tematyka pokazu "Niezbadane światy" jest bardziej adresowana do widzów dorosłych i starszych dzieci, również młodsi widzowie powinni być zadowoleni, a to za sprawą atrakcyjnej strony wizualnej "Niezbadanych Światów".
Tomasz Kisiel, kierownik Planetarium EC1, liczy, że pokaz będzie się podobał widzom, a stopniowo dawkowana wiedza nie powinna wywołać znużenia. - Twórcy nie chcą przeładować odbiorcy wiedzą. Oglądający pokaz są stopniowo wciągani w tematykę. Pokazujemy najciekawsze ze znanych egzoplanet, będą też zaprezentowane gazowe olbrzymy znajdujące się dużo bliżej swojej macierzystej gwiazdy, niż wcześniej uważano to za możliwe. Wywołuje to ciekawe efekty takie jak synchronizacja ruchu planety wokół własnej osi z ruchem wokół macierzystej gwiazdy - podkreśla Tomasz Kisiel.
Jak dodaje dr Tomasz Banyś z Planetarium EC1, zgodnie z wcześniej obwiązującymi teoriami formowania się planet, takie gorące gazowe olbrzymy powinny były powstać w znacznie odleglejszych, zewnętrznych częściach układu planetarnego. Ich odkrycie zaowocowało opracowaniem obecnie obowiązującej teorii migrowania planet.
Więcej informacji na ten temat można będzie zdobyć podczas pokazu.
Premiera pokazu "Niezbadane światy", do którego głosu użyczył popularny aktor Wojciech Malajkat, już 7 października.