Nowa siatka połączeń MPK. Sprawdź, jak podróżować po Śródmieściu

Na początku kwietnia zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej w Łodzi. Nowy układ ma zapewnić szybszą, bardziej punktualną i wygodniejszą podróż po mieście. Jedną z najważniejszych zmian w Śródmieściu będzie to, że autobusy i tramwaje podjadą pod przystanki co kilka minut.

fot. UMŁ
W kwietniu zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej
2 zdjęcia
fot. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Tramwaje i autobusy pojadą ze stałą częstotliwością, czyli co 12 minut w godzinach szczytu. Łodzianie bez sprawdzania rozkładu jazdy mają mieć pewność przyjazdu tramwaju czy autobusu. - Trzonem komunikacji w śródmieściu są tramwaje, dlatego w godzinach szczytu na takich ulicach jak al. Kościuszki czy Piotrkowska będą się one pojawiały nawet co dwie minuty, na trasie WZ co trzy minuty, Zielonej, Narutowicza, środkowym odcinku Gdańskiej również co trzy minuty, podobnie jak na Pomorskiej i placu Wolności. Co cztery, sześć minut będą kursowały po ulicach Żeromskiego, al. Politechniki, ul. Pomorskiej, Kilińskiego i Kopcińskiego. Podobnie będą obsługiwane ciągi poprzeczne do Piotrkowskiej - tłumaczy Tomasz Bużałek z Biura Strategii UMŁ.

Zanim zmiany zostaną wprowadzone w życie mieszkańcy będą o nich szczegółowo informowani. - 15 marca ruszamy z kampanią informacyjną. Powołujemy sztab ludzi, którzy będą obserwować zachodzące zmiany i dostosowywać je do oczekiwań pasażerów. Będą też wolontariusze, którzy na przystankach będą rozmawiać z mieszkańcami o zmianach wdrażanych w mieście. Będziemy się starali reagować na bieżąco - zapewnił wiceprezydent Wojciech Rosicki, dodając, że każda zmiana, zwłaszcza na początku okresu wdrożenia, rodzi problemy. Dlatego po pół roku działania nowego systemu komunikacyjnego w Łodzi przewidziano korekty.

Najważniejszymi punktami w systemie komunikacji śródmieścia Łodzi będą oczywiście przystanek Piotrkowska Centrum przy "Centralu" i dworzec Łódź Fabryczna. Na dworzec będzie można bezpośrednio dojechać z siedmiu osiedli. Tu będzie kończyć swoje trasy siedem linii autobusowych i przejeżdżać kilka tramwajowych. Co ważne, z Fabrycznego będzie można bezpośrednio dotrzeć na lotnisko. Wygodne dojazdy niskopodłogowymi pojazdami będą też możliwe do szpitali.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt