Nowe mieszkania dla najzdolniejszych studentów i absolwentów

Zapraszamy najzdolniejszych absolwentów oraz studentów ostatniego roku łódzkich uczelni wyższych do wynajmowania mieszkań komunalnych. Na młodych zdolnych łodzian czeka 9 wyremontowanych lokali w budynkach po kompleksowej modernizacji w programie Mia100 Kamienic.

fot. Witold Ancerowicz / UMŁ
Nowe mieszkania dla najzdolniejszych studentów i absolwentów
5 zdjęć
fot. Witold Ancerowicz / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Oferta jest skierowana do studentów i absolwentów, którzy nie ukończyli 30 lat, mieszkają i pracują w Łodzi oraz dostaną rekomendację od rektora swojej uczelni, poświadczającą o wybitnych zdolnościach czy wynikach w nauce. Wnioski można składać od 10 do 31 października w Zarządzie Lokali Miejskich przy al. Kościuszki 47. 

- Na studentów czeka 9 mieszkań w budynkach przy: Więckowskiego 4, Gdańskiej 25, Jaracza 32,Sterlinga 9, Legionów 31, Tuwima 16. To zarówno kawalerki o powierzchni od około 25 do 35 metrów kwadratowych, ale i mieszkania dwupokojowe, o metrażu powyżej 50 metrów kwadratowych. Miasto bierze bowiem pod uwagę, że lokal może wynająć zarówno osoba mieszkająca samodzielnie, jak i młoda rodzina z dziećmi. To mieszkanie, w którym się znajdujemy, przy Więckowskiego 4, w mojej ulubionej łódzkiej kamienicy, ma powierzchnię 71 mkw, dwa pokoje, a w tym jeden z aneksem kuchennym, łazienkę z wc, a nawet pomieszczenie, w którym można zrobić sobie składzik, komórkę czy garderobę - mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi. 

Ostatecznie grupę najzdolniejszych studentów i absolwentów, którzy będą mogli wynająć jeden z 9 lokali wybierze spośród zgłoszonych kandydatów komisja złożona z: przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, przedstawicieli Biura Gospodarki Mieszkaniowej i Zarządu Lokali Miejskich, pełnomocnika Prezydenta ds projektów edukacyjnych oraz przedstawicieli Rady ds Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie. 

- Przy wyborze bierzemy pod uwagę wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, publikacje czy zdobyte patenty. Ale także sytuację rodzinną oraz finansową - dodaje Bogusława Kolis, dyrektor Biura Gospodarki Mieszkaniowej w Łodzi. 

Od  początku trwania programu skorzystało z niego 78 zdolnych studentów. - Warunek wynajmu jest jeden, weryfikowany co rok, czyli czy najemca ma umowę o pracę w Łodzi, czyli czy nasz zdolny młody człowiek nadal jest łódzkim "nabytkiem". Ponieważ może powinienem dodać, że przynajmniej te ostatnie osoby, które przyjmowały klucze do mieszkań w ostatnich edycjach konkursu przyjechały spoza Łodzi na studia i tu zostały: ostatnio pani muzyk, która przyjęła lokal na Gdańskiej 25 ze Śląska, a pani doktor, która mieszka na Piotrkowskiej 3 z Suwałk - dodaje Krzysztof Piątkowski.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt