Nowe oświetlenie na łódzkich ulicach

Nowe latarnie powstaną w tym roku na ul. Pienistej za ul. Maczka, na ul. Rąbieńskiej pomiędzy Dożynkową a Obronną oraz na ul. Krajobrazowej pomiędzy Łupkową a Mikową.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

 - Wybraliśmy wykonawcę budowy nowych latarni na trzech ulicach Łodzi. Powstanie kilkadziesiąt nowych punktów świetlnych, które poprawią bezpieczeństwo pieszych, kierowców i mieszkańców przyległych posesji. Nowe latarnie będą energooszczędne i ekologiczne. Za kwotę prawie 200 tys. złotych, powstanie nowe oświetlenie na ulicy Rąbieńskiej, Pienistej i Krajobrazowej – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ulice, przy których powstanie nowe oświetlenie, to tereny rozwijające się, przy których powstają w szybkim tempie, jednorodzinne domy i budynki mieszkalne. Wraz z rozwojem miasta, musimy zapewniać podstawowe wygody, jak miejskie sieci czy oświetlenie. Uliczne latarnie poprawiają bezpieczeństwo na drogach, zwiększają widoczność pieszych, a także zmniejszą ryzyko kradzieży czy rozbojów. Ponadto latarnie, które stosujemy są energooszczędne, z odpowiednią dla dróg klasą oświetlenia. Wyposażone są w ledowe źródło światła o mniejszym poborze mocy i naturalnej zimnej barwie światła, która daje lepszą widoczność i wiarygodniej oddaje kolory. Same maszty latarni wykonane będą w szarym antracytowym kolorze, jak pozostałe elementy miejskiej infrastruktury. Budowę oświetlenia wykonujemy również z uwzględnieniem rosnących w pasie drogi drzew, aby emitowane światło i jego kąt padania nie ograniczał ich rozwoju.

Po podpisaniu umowy wykonawca zaprojektuje i wykona oświetlenie. Nowe latarnie powstaną w tym roku na ul. Pienistej za ul. Maczka, na ul. Rąbieńskiej pomiędzy Dożynkową a Obronną oraz na ul. Krajobrazowej pomiędzy Łupkową a Mikową. Nie są to jedyne działania, które podejmujemy w zakresie oświetlenia. Prawie każda nowa inwestycja w Łodzi, ma w swoim zakresie wymianę latarni. Rewitalizacja obszarowa, przebudowa ul. Rokicińskiej, Rydza-Śmigłego czy osiedlowe projekty modernizacji dróg, przynoszą nowe oświetlenie, które poprawia bezpieczeństwo, zapewnia odpowiednią widoczność i przynosi oszczędności.

Każda energooszczędna latarnia to mniejsze rzucie prądu, mniej emitowanego ciepła oraz ekologiczne źródło światła, co ma również wpływ na ekologię w mieście. Ponadto nowo latarnie wyposażane są w czujniki zmierzchu, aby odpowiednio dobrać poziom światła, zachowując równowagę żyjącej w mieście fauny i flory, a jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo i dobrze gospodarować zużyciem prądu.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt