Od 29 czerwca można będzie polecieć z Łodzi do Warny. Regularne połączenie otworzy linia lotnicza Voyage Air. Dla bułgarskiego przewoźnika będzie to już drugie podejście do polskiego rynku. W czerwcu zeszłego roku linia Voyage Air miała realizować kilka tras w z europejskich miast na bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego m.in. z Łodzi, ale nie doszły do skutku ze względu na pandemię. Tym razem przewoźnik zapewnia, że uda się uruchomiać loty. Kurorty położone nad Morzem Czarnym to jedno z ulubionych miejsc spędzania wakacji przez Polaków. Przyciągają nas tam piaszczyste, szerokie plaże, ciepłe morze, dobra kuchnia i niskie ceny. Latem temperatury w Bułgarii są bardzo przyjemne, nie ma upałów jak w miejscowościach położonych w Basenie Morza Śródziemnego. W okolicy Warny znajdują się kurorty: Złote Piaski, Albena i Bałczik, w których nasi rodacy odpoczywali jeszcze w latach 70. i 80. Od tamtych czasów w Bułgarii wiele się zmieniło, także standard hoteli, infrastruktura na plażach i w miejscowościach wypoczynkowych.
- W zeszłym roku bardzo chcieliśmy uruchomić ten kierunek z Voyage Air, ale nie pozwoliła nam sytuacja pandemiczna. Cały czas byliśmy w kontakcie z przewoźnikiem i zdecydowaliśmy się wrócić do pomysłu w tym roku. Wielu ekspertów twierdzi, że czerwiec może być przełomowy w walce z pandemią i stąd nasza decyzja, żeby wystartować z tym kierunkiem w ostatni wtorek czerwca. Port Lotniczy Łódź cieszy się coraz większym zaufaniem wśród przewoźników, którzy widzą tutaj bardzo duży potencjał. Przypomnę, że to trzeci nowy przewoźnik na naszym lotnisku w tym roku. Wcześniej SkyUp i Lumiwings ogłosiły uruchomienie nowych połączeń na Ukrainę: do Kijowa i Lwowa oraz do Włoch: do Forli i Trapani na Sycylii - powiedział Robert Makowski, kierownik działu Rozwoju Połączeń i Biznesu Portu Lotniczego Łódź
To nie jedyna możliwość spędzenia wakacji w Bułgarii z wylotem z Łodzi. Oprócz regularnego połączenia do Warny można będzie wybrać się do Bułgarii wakacyjnym czarterem. Pakiety obejmujące przelot, hotel, wyżywienie, ubezpieczenia i opiekę pilota mają w swojej ofercie wszystkie biura podróży w Łodzi i w regionie.
- Uruchomienie regularnego połączenia z Warną uzupełnia naszą ofertę czarterową. Daje to możliwość spędzenia urlopu, zarówno w formie zorganizowanej przez touroperatora, jak i na własną rękę. Wiemy, że Bułgaria cieszy się ciągle dużą popularnością wśród naszych pasażerów. To ulubione miejsce wypoczynku seniorów, którzy do czerwca będą zaszczepieni, co ułatwi decyzję o wakacyjnym wyjeździe – mówi Artur Fraj, dyrektor handlowy Portu Lotniczego w Łodzi.
Linia Voyage Air będzie realizować połączenie samolotami Boeing 737-500, które zabierają na pokład 126 pasażerów. Loty z Łodzi będą raz w tygodniu – we wtorki. Bilety można już kupować na stronie https://voyageair.bg/ i https://w-reservation.com/