W dwóch budynkach biurowych o łącznej powierzchni najmu 40 tysięcy mkw., będzie pracować 4 tysiące specjalistów. W najwyższych miejscach budynki sięgną 15 kondygnacji naziemnych. Otwarty plac, miejskie kawiarnie, ogólnodostępne WiFi, zieleń i mała architektura mają sprawić, że będzie to idealne miejsce do pracy na świeżym powietrzu, mniej formalnych spotkań biznesowych, ale i wydarzeń kulturalnych i inicjatyw takich jak chociażby kino letnie. - Potrzebujemy najwyższej klasy przestrzeni biurowych, ale też miejsc, które tak jak zrewitalizowana ulica Piotrkowska, przyciągną łodzian także poza godzinami pracy. Miasto to nie mury, to przede wszystkim ludzie, którzy tu mieszkają. Brama Miasta będzie przykładem takiej właśnie przestrzeni, czyli nowoczesnej i tętniącej życiem - przekonuje prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
Pracownicy Bramy Miasta będą mogli skorzystać również z 230 miejsc parkingowych i ok. 200 miejsc rowerowych w samym kompleksie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też miejski parking na 960 miejsc.
Za projekt Bramy Miasta odpowiada pracownia medusa group. Elewacja budynku pokryta charakterystycznym rdzawym kortenem i ceglane patio będzie nawiązywać estetyką do fabrycznych tradycji Łodzi. To przykład ponadczasowej architektury wpisującej się w wielkomiejski charakter NCŁ.
Budowa Bramy Miasta ma rozpocząć się w połowie 2017 roku.