Nowy Dom Dziennego Pobytu przy Sienkiewicza 79. Zostały wolne miejsca

Nowy Dom Dziennego Pobytu w zrewitalizowanej kamienicy w Śródmieściu już otwarty! A w nim m.in. fotele do masażu, regały z książkami, przestronna jadalnia i zielonym patio.

fot. ŁÓDŹ.PL
Dom z pięknym widokiem
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

- Dom Dziennego Pobytu to takie miejsce, które pomaga zorganizować i wypełnić dzień osobom, które zaprzestały już aktywności zawodowej – mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – To miejsce zarówno dla tych, których nadal rozpiera energia do działania, jak i dla tych, którzy tej energii poszukują. W nowo otwartym Domu Dziennego Pobytu przy ul. Sienkiewicza 79 wszyscy seniorzy znajdą jej mnóstwo.

Nowoczesny i przestronny

Na parterze znajdziemy pokój aktywności fizycznej z  całkowicie przeszkloną jedną ścianą, fotelami do masażu i rowerami treningowymi oraz salę klubową z pianinem. Na I piętrze – przestronną jadalnię. Na II piętrze – w pełni wyposażoną, nowoczesną kuchnię oraz pomieszczenia magazynowe. Posiłki w niej wydawane będą specjalną windą zjeżdżać do położonej piętro niżej sali jadalnej. Na najwyższym, III piętrze jest jeszcze sala odpoczynku z leżankami, regałami wypełnionymi książkami, sala multimedialna (komputerowa) oraz taras. Dodatkiem jest widok z okna na Off Piotrkowska Center. 

Nowo uruchomiony Dom Dziennego Pobytu to prawie 730 mkw. Zajmuje cały czterokondygnacyjny budynek w podwórku kamienicy przy ul. Sienkiewicza 79. To druga taka placówka powstała w zrewitalizowanej kamienicy, ale jednocześnie największa (pod względem powierzchni) ze wszystkich w Łodzi. Koszt rewitalizacji całej nieruchomości, w tym także powstania Domu Dziennego Pobytu, to ponad 13,8 mln zł.

Malownicze patio

Uzupełnieniem Domu Dziennego Pobytu przy ul. Sienkiewicza jest jego malownicze patio wypełnione zielenią, kwiatami i ławeczkami. Z drugiej strony budynku powstanie drugi ogród – kolejne miejsce dla seniorów do przebywania „pod chmurką”. 

Warsztaty i spotkania

W nowym obiekcie, który jest do dyspozycji seniorów od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, będą odbywały się m.in. warsztaty rękodzieła i muzykoterapii, zajęcia gimnastyki prozdrowotnej, wykłady oraz spotkania edukacyjne i artystyczne. Planowane są też spotkania oraz konsultacje z ekspertami różnych branż, m.in. dietetykiem, psychologiem, gerontologiem czy rehabilitantem, a także wieczorki taneczne oraz lektorat z języka angielskiego. Realizacja wszystkich tych zajęć będzie uzależniona od obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Są jeszcze wolne miejsca

Seniorzy korzystający na co dzień z nowej placówki mają od 53 do 96 lat. Najstarszą seniorką jest 96-letnia pani Krystyna, a najstarszym seniorem, 89-letni pan Zbigniew. W nowym obiekcie jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Mile widziani są seniorzy z całej Łodzi spragnieni kontaktów towarzyskich z rówieśnikami. Chętni mogą zarówno odwiedzić placówkę osobiście (w godzinach jej funkcjonowania) i od razu poznać jej klimat, albo też skontaktować się telefonicznie z III Wydziałem Pracy Środowiskowej łódzkiego MOPS pod numerami telefonów: (42) 684 44 81 lub (42) 684 54 47. Każdy bywalec Domu Dziennego Pobytu przy ul. Sienkiewicza ponosi jedynie koszty wyżywienia wynoszące 11 zł za każdy dzień (w cenie jest dwudaniowy obiad oraz śniadanie i kolacja).


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 6" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0004/17-00 zawartej w dniu 30 sierpnia 2017r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt