Nowy mural z rysunkiem Kim Jung Gi na budynkach EC1 Łódź [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dynamiczny, czarno-biały rysunek autorstwa artysty Kim Jung Gi został przeniesiony na elewację odtworzonych chłodni kominowych, które stanowią część powstającego Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1. Mural powstawał przez ostatnie dwa tygodnie.

mat. prasowe
Mural na elektrowni EC1 Łódź to odwzorowanie pracy artysty Kim Jung Gi
4 zdjęcia
mat. prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Kim Jung Gi to artysta, grafik i rysownik komiksów znany na całym świecie. Jego talent, umiejętności i niezwykła pamięć, dzięki której potrafi narysować wszystko, co zobaczy i to bez żadnej pomocy wizualnej sprawiają, że często bierze udział w spotkaniach, podczas których rysuje na żywo i na oczach publiczności. Jest niezwykle precyzyjny, doskonale zna się na ludzkiej i zwierzęcej anatomii, z zegarmistrzowską precyzją dba o detale. 

Historia zapisana na budynkach chłodni EC1 Łódź

Specjalnie dla Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 zaprojektował epicką historię, która zapisana została na budynkach chłodni kominowych. Początek opowieści rozpoczyna się od wejścia do CKNI. Aby poznać całość historii, należy kierować się w lewo, obchodząc obydwa budynki. 

Monochromatyczne malowidło stworzone za pomocą czarnych i białych pociągnięć pędzla ma powierzchnię 650 mkw. i ułatwi identyfikację CKNI jako miejsca powiązanego z mediami wizualnymi, a w szczególności z komiksem i grami komputerowymi – mówi Adam Radoń, kierownik Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1

CKiNI EC1 będzie miejscem przeznaczonym do zdobywania wiedzy za pomocą interaktywnych, kreatywnych rozwiązań, z użyciem nietypowych form wystawienniczych i warsztatowych związanych z mediami, o których będzie opowiadać. Na przykład wiedzę o tworzeniu gier przekaże między innymi za pomocą specjalnie zaprojektowanej gry, polegającej właśnie na tworzeniu gry komputerowej. Wystawa komiksowa będzie nie tyle wystawą prac znanych autorów, ile zbiorem interaktywnych (choć w większości wcale nie elektronicznych) stanowisk poświęconych środkom wyrazu używanym w komiksach. Oczywiście w ramach ekspozycji znajdą się także oryginalne perełki jak te z niedawno anonsowanego depozytu Grzegorza Rosińskiego. 

Mural pełni także funkcję promocyjną, przyciągającą do CKNI i kompleksu EC1 zarówno łodzian, jak i krajowych oraz zagranicznych turystów. W niedalekiej przyszłości pozwoli na trwałe zapisanie się CKNI EC1 jako  elementu jednej z najpopularniejszych łódzkich atrakcji turystycznych ścieżki zwiedzania łódzkich murali.

Kim Jung Gi - artysta podziwiany na całym świecie

Nad poprawnością odwzorowania wizji Kim Jung Gi na trudnym owalnym podłożu chłodni kominowych czuwali jego twórcy: Paweł Gregor, Piotrek Kiernicki, Aleksandra Przekocińska, Weronika Kasprzyk oraz Cezary Sójka.

Patrząc na pogodę na początku października, mieliśmy wyjątkowo dużo szczęścia, przenosząc tak skomplikowany płaski rysunek na dwa dwupiętrowe walce. Mural jest rozbudowaną, epicką historią mieszczącą w sobie mnogość rozmaitych scen – wyjaśnia Paweł Gregor – kierownik wykonawczy przedsięwzięcia. 

Zadanie było naprawdę poważne. Autor projektu, Kim Jung Gi to artysta podziwiany przez rzesze grafików na całym świecie, posiadający zagorzałych i lojalnych fanów w Korei, Japonii, Chinach, Europie oraz w Ameryce Północnej i Południowej. 

Właśnie dlatego wybór tego artysty był dla nas tak ważny – mówi Adam Radoń - To ambitny, wyjątkowy twórca, stawiający sobie niezwykłe cele i realizujący wizje poprzez fantastyczne rzemiosło. I my chcemy iść taką drogą: poprzez wykorzystywane media zachwycać, inspirować i opowiadać najpiękniej, jak to możliwe.

Oryginał pracy, na podstawie której powstał mural, będzie można obejrzeć w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, które zostanie otwarte w 2023 r.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt