Nowy wiadukt na al. Rydza-Śmigłego gotowy

Prace przy konstrukcji wiaduktu na Rydza-Śmigłego zostały zakończone, a infrastruktura podziemna jest zaawansowana w 90 procentach. Rozpoczęło się układanie krawężników, trwają przygotowania do montażu słupów trakcyjnych oraz wykonywane są nasypy wiaduktów.

mat. ZDiT
Nowy wiadukt na al. Rydza-Śmigłego gotowy
3 zdjęcia
mat. ZDiT
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Przebudowa Rydza-Śmigłego przyniesie dwa nowe wiadukty pod którymi odbywać się będzie ruch pieszych między osiedlem, oraz dołem pojadą autobusy i tramwaje.
Piesi nie będą musieli chodzić po schodach i pokonywać szerokiej jedni, aby skorzystać z komunikacji miejskiej. 

To wszystko dzięki nowym wiaduktom, które powstaną przy ul. Zbiorczej. Jeden z nich, na zachodniej jezdni został właśnie zakończony. Konstrukcja wiaduktu została wykonana. Dalsze prace prowadzone będą przy infrastrukturze drogowej, pieszej i dla transportu zbiorowego. Na budowie została wykonana, praktycznie w całości, infrastruktura podziemna. 90 procent prac przy przebudowie infrastruktury podziemnej zostało wykonanych. 

- Teraz przed wykonawcą liczne prace drogowe, budowa nowych nasypów do wiaduktu, oraz budowa torowiska. W ostatnich dniach zostało wykonane palowanie
w ponad 40 lokalizacjach pod słupy trakcyjne dla tramwajów - poinformował Rafał Szala, kierownik budowy generalnego wykonawcy. 

Przebudowa Rydza-Śmigłego jest częścią dużego projektu mającego na celu poprawę infrastruktury tramwajowej i drogowej w południowej części miasta. W ramach projektu realizowana jest również przebudowa ul. Dąbrowskiego. W najbliższych latach przebudujemy również skrzyżowanie Kilińskiego z Przybyszewskiego, ul. Przybyszewskiego i dalszą część al. Rydza-Śmigłego wraz z ul. Niższą i krancówkami tramwajowymi przy Śląskiej i dworcu Łódź Chojny.


Projekt pn. „Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej  wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi” wybrany do dofinansowania i w dniu 15.12.2017 r. podpisano umowę o dofinansowanie nr POIS-06.01.02.00-00-0047/16-00.

Projekt realizowany jest z Funduszu Spójności w ramach Priorytetu VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

Całkowita wartość projektu wynosi 687 845 182,15 PLN

Wartość przyznanego dofinansowania ze środków UE wynosi 448 302 896,33 PLN

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt