O CIOCI GOSI I WUJKU ZBYSZKU PISZEMY DZIŚ W GAZECIE „ŁÓDŹ.PL”!

"Gdy zaczynali przygodę z rodzicielstwem zastępczym, Małgorzata Wilamek była przed pięćdziesiątką, a jej mąż Zbigniew - po. Zainspirowała ich siostra pani Gosi, która od kilku lat pełniła rolę pogotowia rodzinnego. - Bardzo dużo wtedy pracowałam. Podobnie jak mąż, który miał warsztat samochodowy. Brakowało mi czasu dla siebie i rodziny. Nasi nastoletni synowie narzekali, że za rzadko jesteśmy razem - wspomina pani Gosia. I to chłopcy wpadli na pomysł, żeby rodzice zostali rodziną zastępczą tak jak ciocia.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Postawili na pogotowie, czyli rodzinę, do której dzieci trafiają prosto z interwencji lub szpitala i zostają do czasu adopcji, powrotu do rodziców lub znalezienia rodziny zastępczej docelowej. Jednym z ich pierwszych dzieci był Adaś*, którego mama zniknęła, babcia poszła do więzienia, a dziadek kiepsko radził sobie z opieką. - Bardzo bystry chłopak. Chłonął wszystko jak gąbka, Tyle że nasiąknął nie tą wodą co trzeba. Był zdziwiony, że płacimy za zakupy, bo myślał, że można kraść. Klął jak szewc. I wspominał, jak pili z dziadkiem piwo na kanapie. A to był przecież przedszkolak - opowiada pan Zbyszek".

Państwo Wilamkowie od ponad 10 lat prowadzą zawodowo pogotowie rodzinne. Pomogli w tym czasie 20 dzieciom po traumach.

Artykuł o pani Gosi i panu Zbyszku ukazał się dziś w bezpłatnej gazecie miejskiej „Łódź.pl”. Jeśli chcesz mieć papierowy oryginał z opowieścią o tej wyjątkowej rodzinie zastępczej, to koniecznie weź kilka egzemplarzy do domu i najlepiej jeszcze przekaż bliskim, znajomym i sąsiadom.

‼️Gazety są dostępne m.in. we wszystkich miejskich przychodniach, bibliotekach, delegaturach Urzędu Miasta Łodzi, domach kultury, na rynkach, przystankach MPK oraz w tramwajach i autobusach.

A jak już przeczytasz artykuł o jednym z naszych łódzkich pogotowi rodzinnych, to zainspiruj się historią państwa Wilamków i pomyśl całkiem poważnie o zmianie zawodu.

Jeśli mieszkasz w Łodzi i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rodzicielstwie zastępczym, to pisz do nas na Fb lub dzwoń pod numer 506 980 979.

Na zdj. Piotr Rydzewski, szef kampanii Rodzina Jest dla Dzieci

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt