O zwierzętach, lesie, survivalu i sadzeniu roślin

Od 9 sierpnia do 3 września w Bibliotece TUVIM "Wakacje z przyrodą". W programie spotkania z przyrodnikami, badaczami zwierząt i autorem książki survivalowej. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach sadzenia roślin i tworzenia bomb nasiennych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wydarzenie adresowane jest do osób, które kochają przyrodę i chcą zdobywać wiedzę nie tylko na temat jest funkcjonowania, ale i ochrony. Ten uniwersalny charakter sprawia, że Biblioteka liczy na obecność rodzin, w tym dzieci, dla których przeznaczona jest część warsztatowa.

Program:

  • 9 sierpnia, wtorek, godz. 18:00
    Premiera książki „Schronienia. Jak zanocować w terenie” i spotkanie z jej autorem, Bartkiem Guentzlem.
  • 27 sierpnia, sobota z Konradem Malcem, ornitologiem i herpetologiem:
    godz. 11:00 - spacer po najbliższej okolicy Biblioteki TUVIM w poszukiwaniu śladów dzikiej przyrody w betonowej dżungli miasta.
    godz. 13:00 spotkanie o dzikich zwierzętach żyjących w miejskiej dżungli.
  • 3 września, sobota z Michałem Figurą, tropicielem i badaczem dużych drapieżników.
    godz. 11:00 wykład o wilku
    godz. 13:00 wykład o rysiu

Warsztaty z sadzenia roślinek dla dzieci: 12 sierpnia (godz. 11:00), 24 sierpnia (godz. 17:00).
Warsztaty z robienia bomb nasiennych: 20 sierpnia (godz. 11:00), 26 sierpnia (godz. 11:00).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje na się na fan page'u Biblioteki.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt