Od niedzieli II etap przebudowy ronda Solidarności

autor:

W niedzielę, 13 sierpnia na rondzie Solidarności w Łodzi rozpoczną się prace drogowe i uruchomione zostaną wahadłowe linie tramwajowe.

Obecnie trawają prace przy montażu nakładek torowych i przewiązek na Palki, Kopcińskiego i Uniwersyteckiej. Prace są na ukończeniu, dlatego roboty drogowe na rondzie rozpoczną się już w niedzielę.

Komunikacja miejska od 13 sierpnia

Po zamontowaniu nakładek torowych, linia Z będzie zastąpiona przez wahadłowe linie tramwajowe. Nie zmienią się trasy linii 45, 46, 87A, 87B, N7A i N7B, które będą kursowały według trasy wprowadzonej 7 sierpnia. Również pozostałe autobusy kursujące przez rondo nie zmienią swoje przebiegu.

  • Linia 17: KOZINY – Srebrzyńska – Ogrodowa – Cmentarna – Legionów – plac Wolności – Pomorska – RONDO SOLIDARNOŚCI
  • Linia Z17: RONDO SOLIDARNOŚCI – Pomorska – działki – Telefoniczna – Giewont – STOKI

Wahadłowa linia tramwajowa zapewni szybszy dojazd, niż autobus zastępczy stojący w korku. Na zamkniętym odcinku ul. Pomorskiej tramwaje łatwiej dojadą do tymczasowej krańcówki, dlatego skomunikowanie z dwóch stron ronda będzie szybsze dla pasażera.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt