Od niedzieli jeździmy nową jezdnią alei Śmigłego-Rydza

Malujemy pasy, montujemy znaki, aby od niedzieli można było korzystać z nowej zachodniej nitki alei. Po weekendzie rozpoczną się prace przy drugiej jezdni.

Przed nami kamień milowy na przebudowie al. Śmigłego-Rydza. W niedzielę 12 lipca otwieramy do ruchu zachodnią nitkę alei – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

W sobotni wieczór rozpocznie się wprowadzanie nowej organizacji ruchu na al. Śmigłego-Rydza i skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego i ul. Przybyszewskiego. W kierunku ul. Przybyszewskiego do dyspozycji będziemy mieli jeden pas ruchu. W stronę al. Piłsudskiego dostępny będzie jeden pas ruchu i buspas. Za wiaduktem, przed skrzyżowaniem „Marszałków”, będziemy przejeżdżać na wschodnią jezdnię, aby dostępne był wszystkie kierunki ruchu na skrzyżowaniu. Jadąc Kopcińskiego od północy dostępny będzie pas do skrętu w prawo, będący również buspasem, oraz dwa pasy do jazdy na wprost i dwa lewoskręty na Widzew. Po przejechaniu skrzyżowania, stopniowo ruch zostanie zawężony do jednego pasa. Skrzyżowania Śmigłego-Rydza / Tymienieckiego i Śmigłego-Rydza / Milionowa będą dostępne tylko od strony centrum. Będziemy mogli korzystać z nich tyko na prawoskrętach. Ulica Milionowa będzie ślepa od strony Widzewa. Aby umożliwić dojazd do ul. Milionowej, na skrzyżowaniu Przybyszewskiego / Tatrzańska pojawi się lewoskręt ze wschodu na północ, natomiast pas do skrętu w prawo również będzie pasem do jazdy na wprost po ul. Przybyszewskiego. Zmieni się trasa linii 55 i N8 które na Janów i Dąbrowę pojadą przez Milionową i Śmigłego-Rydza. W drugą stronę trasa pozostaje bez zmian przez Przybyszewskiego i Przędzalnianą.

Razem z otwarciem zachodniej jezdni, rozpoczną się prace przy drugim etapie przebudowy. W poniedziałek prace geodezyjne, a od wtorku planujemy frezowanie nawierzchni na wschodniej jezdni – wyjaśnia Rafał Szala, kierownik budowy.

Przebudowa al. Śmigłego-Rydza to cześć dużego transportowego projektu mającego na celu poprawę jakości i dostępności transportu zbiorowego. Na Śmigłego-Rydza dzięki nowemu wiaduktowi i przebudowie torowiska, zniwelujemy bariery architektoniczne, a autobusy i tramwaje pojadą wspólnym pasem. Przystanki zlokalizowane będą w poziomie zero pod wiaduktami. Dzięki temu nie trzeba będzie chodzić po schodach. Będzie bezpiecznej i wygodniej.

Prace potrwają do końca 2021 r.

Program  Operacyjny  Infrastruktura  i  Środowisko 2014-2020. „Kompleksowy program integracji  sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy  W-Z oraz  innych  linii  komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowej w Łodzi.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt