Odlotowa zabawa na 598. Urodziny Łodzi

Pierwszy raz w ramach Urodzin Łodzi przeprowadzono loty balonów, które okazały się największą atrakcją weekendu. W piątek i sobotę przed zachodem słońca można było zobaczyć kilkanaście balonów w różnych częściach Łodzi. Niezwykła atrakcja sprawiła wiele radości małym i dużym łodzianom, zapełniając niebo nad miastem kolorami.

Oczywiście przez cały weekend łodzianie świętowali również na Piotrkowskiej, a sobota była najpopularniejszym dniem pod względem liczby przechodniów i klientów restauracji.
5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

W parkach i zieleńcach można było zobaczyć efektowne przygotowania do lotu, m.in. napełnianie balonu powietrzem a następnie strumieniem ognia. W ramach lotów na uwięzi, przeprowadzonych na Starym Rynku oraz na pl. Dąbrowskiego, kilkaset osób miała możliwość wnieść się balonem ponad ziemię. Nowością w tym roku był także rodzinny piknik w parku na Zdrowiu, który odbył się w sobotę i cieszył ogromnym uznaniem rodziców. Spektakl oraz przygotowane animacje oraz zabawy dla dzieci, które odbyły się pod ogromnym cyrkowym namiotem, zapewniły małym łodzianom atrakcyjne popołudnie i zdawały się rozgonić deszczowe chmury nad parkiem.

Oczywiście przez cały weekend łodzianie świętowali również na Piotrkowskiej, a sobota była najpopularniejszym dniem pod względem liczby przechodniów i klientów restauracji. Tego dnia w pasażu Schillera mnóstwo chętnych odwiedziło wielki piknik militarny z udziałem Powstańców Warszawskich, Kombatantów, Weteranów i Żołnierzy. Oprócz spotkań z wyjątkowymi osobistościami w świecie wojska, uczestnicy docenili też zaprezentowane eksponaty, m.in. helikopter i pojazdy wojskowe oraz atrakcje przygotowane przez jednostki specjalne. W niedzielę zaś Piotrkowska znów należała do dzieci za sprawą atrakcji towarzyszących Baśniowej Piotrkowskiej. Spektakl odwiedziła rekordowa liczba małych widzów z rodzicami, a na uczestników czekały darmowe lody i balony. Natomiast restauracje i kawiarnie biorące udział w niedzielnym Festiwalu śniadań na Piotrkowskiej wydały blisko 2 tysiące porannych posiłków w ramach wspólnego świętowania przy stole. Mimo długich przygotowań i porządnych zapasów, restauratorzy zmuszeni byli szybciej zakończyć serwowanie festiwalowych propozycji, a niektórzy wyprzedali wszystkie porcje już w godzinę lub dwie po otwarciu lokalu. Weekendowe spacery główną ulicą miasta umilały pokazy artystyczne żywych rzeźb oraz mimów, a także liczne koncerty na balkonach i występy ulicznych muzykantów.

Jak co roku, w ramach święta miasta uruchomione zostały liczne wycieczki po najatrakcyjniejszych obiektach Łodzi. Największym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne zwiedzanie Zoo i nowego Orientarium. Łodzianie okazali również duże zaciekawienie historią miasta, tłumnie uczestnicząc w wycieczkach z przewodnikiem po szlakach Łodzi Filmowej i ulicą Piotrkowską, a także po Manufakturze, kamienicy przy Zielonej 6 i łódzkich muzeach.

W ramach cyklu Letnisko poprzedzonym popularnym pchlim targiem, na scenie Księżego Młynu pojawiły się wyjątkowi artyści, Clock Machine oraz Fisz Edmade Tworzywo. Koncerty zostały wyprzedane do ostatnich biletów i cieszyły się rekordową frekwencją. Zaproszone zespoły poruszyły widownie, pozostawiając niezapomniane muzyczne wrażenia na koniec weekendu. Nie inaczej było również w EC1 podczas koncertów organizowanych w ramach trasy Letnie Brzmienia. Energetyczne występy Krzysztofa Zalewskiego i Mroza zgromadziły wyjątkową dużą liczbę widzów.

W niedzielę na ulicach Łodzi można też było zobaczyć zabytkowe pojazdy z Zajezdni Muzealnej Brus. Wielu łodzian zdecydowało się wsiąść do sympatycznego jelcza, i odbyć podróż turystyczną linią 100., wprost na otwarte zwiedzanie ekspozycji Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Polecane aktualności

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Kontakt