Orientarium - ZOO Łódź

Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks w Polsce prezentujący faunę Azji Południowo-Wschodniej. Znajdziesz tu słonie, małpy, krokodyle i wiele innych!

Ludzie przechodzący przez przeszklony tunel podwodny w Orientarium
Orientarium ZOO Łódź, fot. lodz.travel
3 zdjęcia
Ludzie przechodzący przez przeszklony tunel podwodny w Orientarium
Widok z lotu ptaka na budynek Orientarium ZOO Łódź
Słonie bawiące się w wodzie w ZOO Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które można podziwiać w obiekcie.

Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części. W pierwszej z nich – słoniarni – zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru. Codziennie o 11:00 można oglądać karmienie i kąpiel w basenie - zarówno z tarasu w słoniarni, jak i przez szybę tunelu podwodnego. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów - nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.

Druga strefa, zwana Celebes, podzielona jest na dwa wybiegi. Jeden z nich zajmują wyderki orientalne, Marlenka i Vincent, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Na drugim zamieszkała rodzina makaków – Punjub, Calineczka, Naomi oraz Jaya.

W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się około 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki – orlenie plamiste i Himantury. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.

Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium to Wyspy Sundajskie. To królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, gibony, langury jawajskie, binturongi, kanczyle jawajskie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie internetowej Orientarium.

Kontakt
tel. +48 573 253 247
e-mail: sekretariat@zoo.lodz.pl

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt