Orientuś wicemistrzem Polski!

Szczecin był gospodarzem drugiej rundy drużynowych mistrzostw Polski w biegach na orientację. W zawodach bardzo dobrze spisali się reprezentanci UKS Orientuś. Łodzianie utrzymali drugą pozycję z pierwszej rundy i obronili tytuł wicemistrzów Polski.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Zawody na Pomorzu Zachodnim składały się z trzech biegów, w których zawodnicy zdobywali punkty za czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. W nocnym biegu sprinterskim po szczecińskim osiedlu Żelechowa zwycięstwa odnieśli młodzieżowcy: Zuzanna Gielec i Piotr Rzeńca. Drugie miejsca wywalczyli: Tomasz Rzeńca (młodzicy) i Piotr Młynarczyk (weterani), a na najniższym stopniu podium stanęli: seniorka Agata Olejnik, junior Zbigniew Bartos oraz młodzieżowiec Bruno Deredos. Olejnik, Gielec, Tomasz Rzeńca i Młynarczyk na medalowych pozycjach ukończyli również bieg średniodystansowy, którego trasa prowadziła przez Puszczę Wkrzańską.

O ostatecznej klasyfikacji klubów w mistrzostwach przesądziła siedmioosobowa sztafeta, zwana rywalizacją pokoleń, gdyż na poszczególnych zmianach biegają przedstawiciele różnych kategorii wiekowych. Trwające ponad pięć godzin zmagania na drugim miejscu zakończył Piotr Rzeńca i dzięki temu zespół z jego braćmi Krzysztofem i Tomaszem oraz Zuzanną Gielec, Wiktorią Doreń, Agatą Olejnik i Ignacym Słomczyńskim przypieczętował wicemistrzowski tytuł dla drużyny UKS Orientuś. Mistrzostwo wywalczył Śląsk Wrocław - najbardziej utytułowany klub w historii polskiej orientacji sportowej.

Biegaczy na orientację czeka w tym roku jeszcze jedna mistrzowska impreza: bieg długodystansowy w Pułtusku. Dla łodzian UKS Orientuś organizuje natomiast jeszcze kilka imprez popularyzujących orientację sportową. Można o nich przeczytać na stronie: www.orientuslodz.pl.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt