Oto nowi rezydenci Art_Inkubatora

Młodzi, zdolni, kreatywni. Tak można opisać osoby, które po kolejnym konkursie na rezydentów Art_Inkubatora wprowadziły się na Tymienieckiego 3. Są to niesamowicie przedsiębiorczy ludzie, którzy postanowili rozpocząć swoją przygodę z biznesem. Wśród nich są projektanci, fotografowie, a nawet pracownia tkacka.

fot. mat. prasowe
Nowi rezydenci Art_Inkubatora

Konkurs składał się z dwóch etapów: nadesłania aplikacji, w której trzeba przedstawić biznesplan, a także prezentacji i rozmów.  W pierwszym etapie konkursu wpłynęły 63 aplikacje, natomiast wszystkie etapy z sukcesem ukończyło 15 osób, które stały się częścią społeczności Art_Inkubatora.

Inkubowane firmy mogą rozwijać działalność korzystając z preferencyjnych warunków funkcjonowania m.in. niska opłata za przestrzeń, doradcy i szkoleniowcy. Zakres pomocy w rozwijaniu biznesu jest optymalnie dopasowany do potrzeb i wymogów prowadzenia danej działalności gospodarczej. W konkursie ponownie pojawiła się także możliwość zostania rezydentem "wirtualnym". Oznacza to, że część z rezydentów nie posiada własnego biura czy pracowni, ale nadal może korzystać z pozostałego wsparcia w postaci m.in. pokoju spotkań biznesowych, przestrzeni do produkcji artystycznej i szkoleń. - W galeriach na parterze Art_Inkubatora spotkamy Martę Wycech, która prowadzi HELLO PETS, polską markę akcesoriów dla zwierząt stworzoną dla osób ceniących dobrze zaprojektowane i niebanalne przedmioty. Jej sąsiadem jest Mariusz Milewski, właściciel Quatum Games, czyli polskiego wydawnictwa gier planszowych, którego pierwszym projektem jest kulinarna gra TOP Kitchen. Dołączyła do nich Wiktoria Nowak z Tartarugą, pracownią tkacką, w której powstają współczesne kilimy i makatki.  Pracownie na pierwszym piętrze zajęli Dawid Wróblewski, czyli Oświecony, który pomaga ludziom robić lepsze zdjęcia podczas kursów fotograficznych oraz Marta Stanisławska, które założyła studio dziewiarskie Dziane - opowiada Maria Sobczyk z Fabryki Sztuki.

W biurach swoje miejsce znalazło siedem osób. Jakub Idczak, założyciel soho creative, agencji brandingowej, w której tworzy marki z charakterem i historią. Kolejne z biur współdzielą Pani od polskiego, czyli Malwina Wadas, która zajmuje się korektą, redakcją i copywritingiem tekstów oraz Michał Chojnacki, który założył Warto, studio projektowe specjalizujące się w projektowaniu graficznym plakatów, identyfikacji oraz przestrzeni wystawienniczych. Sąsiaduje z nimi architekt Michał Borowski. W kolejnym biurze spotykać będzie się zespół z Yokai Games, firmy założonej przez Marię Pawlicką zajmującej się tworzeniem gier na urządzenia mobilne a w przyszłości także gry komputerowe. Kolejną drużyną jest PLN Design Group Marcina Kieliszka. Za brandem stoi agencja PR, która wspiera marki z branży wnętrzarskiej w działaniach komunikacyjnych oraz magazyn online PLNDesign.pl, który jako jedyny w Polsce w 100 proc. poświęcony jest polskiemu wzornictwu, wnętrzom oraz architekturze.

Wirtualnymi rezydentami zostały cztery osoby: Wojciech Bugno, który zajmuje się w firmie perfect black wizualizacjami architektury i projektowaniem graficznym; Mikołaj Zacharow od blisko 10 lat zawodowo zajmujący się fotografią; Marta Welfel, która razem z siostrą prowadzi Un’common, polską markę projektującą meble i akcesoria z użyciem marmuru i stali oraz BUFFALO Architektura, autorska pracownia architektoniczna Ady Szczecińskiej specjalizująca się w projektowaniu wnętrz i elementów wyposażenia. - Większość firm, w przeciwieństwie do poprzedniego konkursu, została założona po ogłoszeniu wyników konkursu. To oznacza, że mamy do czynienia z naprawdę młodymi przedsiębiorcami, którzy są na starcie swojej biznesowej kariery. Jestem pewien, że z naszym trzyletnim doświadczeniem w prowadzeniu inkubatora przedsiębiorczości uda nam się razem wiele zrobić - mówi Maciej Trzebeński, dyrektor Fabryki Sztuki.

Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi to nie tylko przestrzeń do pracy i wparcie merytoryczne. Jest to także społeczność startujących firm z branży kreatywnej. Spotkanie ludzi reprezentujących różne gałęzie przemysłu kreatywnego pod jednym adresem stwarza możliwość pojawienia się nowych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań.

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt