Oto nowi rezydenci Art_Inkubatora

Młodzi, zdolni, kreatywni. Tak można opisać osoby, które po kolejnym konkursie na rezydentów Art_Inkubatora wprowadziły się na Tymienieckiego 3. Są to niesamowicie przedsiębiorczy ludzie, którzy postanowili rozpocząć swoją przygodę z biznesem. Wśród nich są projektanci, fotografowie, a nawet pracownia tkacka.

fot. mat. prasowe
Nowi rezydenci Art_Inkubatora

Konkurs składał się z dwóch etapów: nadesłania aplikacji, w której trzeba przedstawić biznesplan, a także prezentacji i rozmów.  W pierwszym etapie konkursu wpłynęły 63 aplikacje, natomiast wszystkie etapy z sukcesem ukończyło 15 osób, które stały się częścią społeczności Art_Inkubatora.

Inkubowane firmy mogą rozwijać działalność korzystając z preferencyjnych warunków funkcjonowania m.in. niska opłata za przestrzeń, doradcy i szkoleniowcy. Zakres pomocy w rozwijaniu biznesu jest optymalnie dopasowany do potrzeb i wymogów prowadzenia danej działalności gospodarczej. W konkursie ponownie pojawiła się także możliwość zostania rezydentem "wirtualnym". Oznacza to, że część z rezydentów nie posiada własnego biura czy pracowni, ale nadal może korzystać z pozostałego wsparcia w postaci m.in. pokoju spotkań biznesowych, przestrzeni do produkcji artystycznej i szkoleń. - W galeriach na parterze Art_Inkubatora spotkamy Martę Wycech, która prowadzi HELLO PETS, polską markę akcesoriów dla zwierząt stworzoną dla osób ceniących dobrze zaprojektowane i niebanalne przedmioty. Jej sąsiadem jest Mariusz Milewski, właściciel Quatum Games, czyli polskiego wydawnictwa gier planszowych, którego pierwszym projektem jest kulinarna gra TOP Kitchen. Dołączyła do nich Wiktoria Nowak z Tartarugą, pracownią tkacką, w której powstają współczesne kilimy i makatki.  Pracownie na pierwszym piętrze zajęli Dawid Wróblewski, czyli Oświecony, który pomaga ludziom robić lepsze zdjęcia podczas kursów fotograficznych oraz Marta Stanisławska, które założyła studio dziewiarskie Dziane - opowiada Maria Sobczyk z Fabryki Sztuki.

W biurach swoje miejsce znalazło siedem osób. Jakub Idczak, założyciel soho creative, agencji brandingowej, w której tworzy marki z charakterem i historią. Kolejne z biur współdzielą Pani od polskiego, czyli Malwina Wadas, która zajmuje się korektą, redakcją i copywritingiem tekstów oraz Michał Chojnacki, który założył Warto, studio projektowe specjalizujące się w projektowaniu graficznym plakatów, identyfikacji oraz przestrzeni wystawienniczych. Sąsiaduje z nimi architekt Michał Borowski. W kolejnym biurze spotykać będzie się zespół z Yokai Games, firmy założonej przez Marię Pawlicką zajmującej się tworzeniem gier na urządzenia mobilne a w przyszłości także gry komputerowe. Kolejną drużyną jest PLN Design Group Marcina Kieliszka. Za brandem stoi agencja PR, która wspiera marki z branży wnętrzarskiej w działaniach komunikacyjnych oraz magazyn online PLNDesign.pl, który jako jedyny w Polsce w 100 proc. poświęcony jest polskiemu wzornictwu, wnętrzom oraz architekturze.

Wirtualnymi rezydentami zostały cztery osoby: Wojciech Bugno, który zajmuje się w firmie perfect black wizualizacjami architektury i projektowaniem graficznym; Mikołaj Zacharow od blisko 10 lat zawodowo zajmujący się fotografią; Marta Welfel, która razem z siostrą prowadzi Un’common, polską markę projektującą meble i akcesoria z użyciem marmuru i stali oraz BUFFALO Architektura, autorska pracownia architektoniczna Ady Szczecińskiej specjalizująca się w projektowaniu wnętrz i elementów wyposażenia. - Większość firm, w przeciwieństwie do poprzedniego konkursu, została założona po ogłoszeniu wyników konkursu. To oznacza, że mamy do czynienia z naprawdę młodymi przedsiębiorcami, którzy są na starcie swojej biznesowej kariery. Jestem pewien, że z naszym trzyletnim doświadczeniem w prowadzeniu inkubatora przedsiębiorczości uda nam się razem wiele zrobić - mówi Maciej Trzebeński, dyrektor Fabryki Sztuki.

Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi to nie tylko przestrzeń do pracy i wparcie merytoryczne. Jest to także społeczność startujących firm z branży kreatywnej. Spotkanie ludzi reprezentujących różne gałęzie przemysłu kreatywnego pod jednym adresem stwarza możliwość pojawienia się nowych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań.

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt