Pięć medali łódzkich lekkoatletów

Rozegrane w Gorzowie Wielkopolskim 99. PZLA Mistrzostwa Polski przyniosły zawodnikom RKS Łódź trzy medale, w tym dwa złote. Dwa brązowe krążki wywalczyli natomiast lekkoatleci AZS Łódź.

Na najwyższym stopniu podium stawali Filip Ostrowski (1 500 m) i Maher Ben Hlima (chód na 10 000 m). Ostrowski wywalczył również srebro na 800 m. W biegu na 1 500 m podopieczny trenera Stanisława Jaszczaka mistrzostwo kraju zdobył z wynikiem 3:41.79. Za jego plecami finiszował broniący tytułu Michał Rozmys (3:41.82), a po brąz sięgnął Maciej Wyderka (3:42.85). W finale 800 m Ostrowski uzyskał 1:47.00 i przegrał jedynie z Rozmysem (1:46.95). Trzecią lokatę zajął natomiast dobrze znany w Łodzi Mateusz Borkowski (1:47.01), reprezentujący aktualnie barwy KS AZS AWF Warszawa.

Prowadzony przez Andrzeja Chylińskiego chodziarz Hlima dystans dziesięciu kilometrów pokonał w czasie 40:35.48 i o ponad półtorej minuty wyprzedził drugiego na mecie utytułowanego Dawida Tomalę (42:11.81). Trzecie miejsce zajął Artur Brzozowski (42:53.74).

W biegu na 400 m mężczyzn brąz wywalczył Kajetan Duszyński (46.17). Przed zawodnikiem AZS uplasowali się: Karol Zalewski (46.10) oraz Igor Bogaczyński (46.11). Trzecie miejsce w swojej konkurencji zajęła również Agnieszka Bednarek. Reprezentantka AZS rywalizację w trójskoku ukończyła z wynikiem 13.18, ustępując Adriannie Laskowskiej (13.64) i Karolinie Młodawskiej (13.25).

- Przed mistrzostwami liczyłem na trzy złote medale. Na ten trzeci miał szansę Kajetan Duszyński, który jest w dobrej formie, ale musiał się zadowolić trzecim miejscem. Był z niego bardzo niezadowolony. W finale 400 m było ciasno, jednak rywale okazali się o kilka setnych sekundy szybsi. Na średnich dystansach Filip Ostrowski rywalizował z Michałem Rozmysem i ostatecznie obaj podzielili się medalami, co przy tak wyrównanych zawodnikach nie jest niespodzianką. Bardzo trudnego rywala w walce o złoto miał też Maher Ben Hlima, który w pokonanym polu zostawił olimpijczyka Dawida Tomalę. Medal Agnieszki Bednarek był spodziewany, jednak z pewnością przed mistrzostwami wszyscy liczyli na nieco lepsze wyniki. Niestety, pogoda nie sprzyjała zawodnikom. Rywalizacja toczyła się w złych warunkach atmosferycznych, które wpłynęły na to, że osiągane rezultaty były gorsze od zakładanych. Generalnie dla lekkoatletów z Łodzi mistrzostwa w Gorzowie Wielkopolskim były jednak udane - podsumował prezes ŁOZLA i AZS Łódź Lech Leszczyński. 

Wśród 41 klubów biorących udział w 99. PZLA Mistrzostwach Polski RKS w klasyfikacji medalowej znalazł się na ósmym miejscu, a AZS na 38.

Polecane aktualności

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Kontakt