Piękny jubileusz polskich sportowców niesłyszących

Rok 2024 zapisze się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu niesłyszących. W tym roku przypada zarówno 100-lecie udziału polskich sportowców niesłyszących w Igrzyskach Głuchych, jak i działalności Międzynarodowego Komitetu Sportu Głuchych. Podczas uroczystych obchodów tego wyjątkowego wydarzenia szczególną uwagę zwróciły osiągnięcia członków Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych Łódź, którzy od lat są symbolem sukcesu i pasji.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Aż sześciu reprezentantów łódzkiego klubu zostało wyróżnionych Krzyżami Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Te odznaczenia są świadectwem ich wybitnego wkładu w rozwój sportu oraz wspieranie całego środowiska niesłyszących. Na liście odznaczonych znaleźli się Janina Trojnar i Tomasz Włodarczyk, którzy odebrali Srebrny Krzyż Zasługi oraz Mirosława Buderacka, Jan Olczyk, Natalia Pyskło i Marta Byczkowska, którzy zostali uhonorowani Brązowym Krzyżem Zasługi.

To jednak nie koniec wyróżnień dla ŁKSG Łódź. Prezes klubu, Tomasz Włodarczyk, odebrał również statuetkę przyznaną całemu klubowi za jego wieloletnią działalność na rzecz sportu niesłyszących. Był to moment szczególny — wyraz uznania dla całej społeczności klubu, która przez lata tworzyła przestrzeń do rozwoju, współpracy i osiągania spektakularnych wyników w dziedzinie sportu. Ten dzień był czymś więcej niż tylko wręczeniem nagród. Był świętem determinacji, talentu i pracy zespołowej. Był przypomnieniem, że sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim budowanie więzi i przełamywanie barier, czego działalność ŁKSG Łódź jest świetnym przykładem.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt