Pierwsze poręczenia z Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych

Przedsiębiorcy z Łodzi otrzymują wsparcie od Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. Dotychczas poręczono już pożyczki wartości ponad 850 tysięcy złotych, a w najbliższych dniach rozpatrzone zostaną kolejne wnioski.

mat. Bionanopark
Władze Łodzi zdecydowały o udostępnieniu lokalnym przedsiębiorcom Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, nad którym pieczę będzie sprawował Bionanopark

Każdego dnia do ŁFPK zgłaszają się przedsiębiorcy z prośbą o poręczenie. Są to m.in. firmy budowlane, produkcyjne, gastronomiczne czy drukarnie.

- Większość firm z którymi rozmawiamy przed pandemią radziła sobie na rynku, jednak kilka tygodni przestoju sprawiło, że zaczynają mieć problem z utrzymaniem płynności finansowej - tłumaczy Marek Cieślak, Prezes Zarządu Bionanoparku.  – Dzięki poręczonej przez nas pożyczce uda im się wywiązać z dotychczasowych zobowiązań i utrzymać miejsca pracy.

Z poręczenia funduszu mogą skorzystać mikro- małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające na terenie miasta Łodzi siedzibę, oddział lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej (zgodnie z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG).

Procedura uzyskania poręczenia została maksymalnie uproszczona. Przedsiębiorca musi wypełnić tylko jeden prosty wniosek. Zostanie on rozpatrzony wspólnie z instytucjami udzielającymi pożyczek. Maksymalna kwota poręczenia to 500 tysięcy złotych. Poręczenie może stanowić nie więcej niż 80% pożyczki.

- Fundusz wspiera tylko firmy z Łodzi. Przypominam, że środki na poręczenia zostały przekazane funduszowi z budżetu miasta – tłumaczy Marek Cieślak, Prezes Zarządu Bionanoparku.

Fundusz działa od 2005 roku. Przez ponad 15 lat poręczył ponad 270 pożyczek na kwotę przekraczającą 10 milionów złotych. Środki przekazane na konto funduszu przez miasto Łódź umożliwia udzielenie poręczenia nawet do łącznej wartości 40 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt