Piknik Pełen Wsparcia na Starym Rynku

autor:

Stary Rynek w Łodzi

06.06.2025

Piknik Pełen Wsparcia – integracja, informacja i dobra energia już 6 czerwca w Łodzi.

Już w piątek, 6 czerwca 2025 roku, na Starym Rynku w Łodzi odbędzie się wyjątkowe wydarzenie promujące integrację społeczną i dostępność – Piknik Pełen Wsparcia. Impreza potrwa od 11:00 do 18:00 i skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin, opiekunów, przyjaciół, a także wszystkich zainteresowanych tematyką równości, włączenia społecznego i form wsparcia dostępnych w Polsce.

Wspólnie dla dostępności i integracji

Celem wydarzenia jest kampania informacyjna dotycząca szerokiego wachlarza możliwości wsparcia, jakie oferują instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz firmy działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami. To niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu spotkać ekspertów i praktyków z różnych dziedzin oraz uzyskać cenne porady.

Wśród ponad 30 wystawców znajdą się m.in. przedstawiciele urzędów, fundacji, stowarzyszeń i podmiotów ekonomii społecznej. Uczestnicy będą mogli skorzystać z licznych konsultacji, warsztatów i atrakcji towarzyszących, a także uzyskać praktyczne informacje o ulgach, świadczeniach, programach pomocowych czy możliwościach zatrudnienia.

W programie m.in.:

  • stoiska informacyjne ponad 30 instytucji i organizacji,
  • doradztwo zawodowe i konsultacje z fizjoterapeutą,
  • poradnictwo psychologiczne,
  • składanie wniosków o EKUZ i Kartę Bez Barier,
  • warsztaty artystyczne i wystawy twórców z niepełnosprawnościami,
  • prezentacje technologii asystujących,
  • degustacje potraw przygotowanych przez podmioty ekonomii społecznej,
  • masaż biurowy, karaoke, kawa, lemoniada i drobne upominki.

Zapraszamy do wspólnego świętowania różnorodności i solidarności!

Piknik to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale też dzień pełen inspiracji, integracji i radości. Organizatorzy zapraszają wszystkich łodzian do udziału – niezależnie od wieku, sprawności czy doświadczeń. Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt