Od kwietnia do października na terenie Ogrodu odbyło się 14 wystaw przyrodniczych, imprez plenerowych, sportowych i kulturalnych, w których łącznie wzięło udział około 47,5 tys. osób. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszyła się wystawa tulipanów odbywająca się na przełomie kwietnia i maja, którą odwiedziło ponad 26 tys. osób, jak również Majówka w Ogrodzie, Plener wikliniarski i Wystawa Storczyków. Do najbardziej oryginalnych wydarzeń należał wspomniany już Plener form z wikliny i land art’u, podczas którego na terenie Ogrodu powstało kilkanaście rzeźb, w tym najbardziej spektakularna instalacja pn. "Gniazda" autorstwa duńskiej artystki Jette Melgren.
W ramach prowadzonej na terenie Ogrodu edukacji ekologiczno-przyrodniczej odbyło się 280 zajęć edukacyjnych tj. wycieczek terenowych, warsztatów i prelekcji, w których wzięło udział ponad 6,5 tys. osób. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Akademia Różnorodności, a szczególnie cykl pn. "Ogród bez tajemnic, czyli przyrodnicze spacery po Botaniku". Z wszystkich zajęć odbywających się w ramach Akademii Różnorodności skorzystało około 1,5 tys. osób.
W Ogrodzie posadzono 61 drzew, 230 krzewów, 2800 bylin, prawie 22 000 roślin jednorocznych i ponad 65 000 roślin cebulowych. Do najciekawszych gatunków, o które wzbogaciły się kolekcje roślinne Ogrodu Botanicznego należą klon bródkowaty Acer barbinerve, Robinia hartwegii oraz kasztanowiec drobnokwiatowy Aesculus parviflora. Na terenie Ogrodu Japońskiego posadzono nowe odmiany magnolii, wiśni ozdobnych, sosny kosodrzewiny oraz azalii japońskich.
W 2019 roku Ogród odwiedziło ponad 128 tys. osób.