Podsumowanie V Konferencji Re@lnie Odpowiedzialni

Widowiskowa kąpiel słoni, pokój zagadek pośrodku ZOO, spotkanie z ministrą edukacji i wiceprezydent Łodzi... a wszystko to w towarzystwie interesujących prelekcji, ciekawych warsztatów i mini targów edukacyjnych.

fot. Patryk Małysz
5 zdjęć
fot. Patryk Małysz
fot. Patryk Małysz
fot. Patryk Małysz
fot. Patryk Małysz
fot. Patryk Małysz
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Takie atrakcje znalazły się w programie V Konferencji Re@lnie Odpowiedzialni, która 19 lutego odbyła się w gościnnych progach łódzkiego Orientarium.

Ponad 300 nauczycieli, pedagogów, psychologów i dyrektorów szkół wzięło udział w konferencji realizowanej w ramach kampanii społecznej „Odłącz się – Połącz się”, której motywem przewodnim jest dbałość o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z urządzeń ekranowych oraz narzędzi multimedialnych.

Dzień rozpoczął się od otwarcia przestrzeni targowej, na której nie zabrakło atrakcji. Ciekawe rozwiązania edukacyjne i terapeutyczne, specjalnie przygotowany, pokazowy pokój zagadek, możliwość poznania świata osób niewidomych na stanowisku Black World obsługiwanym przez osoby niewidome, quiz archeologiczny, warsztaty tworzenia własnej gry planszowej, strefa integracji sensorycznej, bliskie spotkanie z mieszkańcami Orientarium to tylko niektóre z nich.

Później przyszedł czas na prelekcje. Aleksandra Charęzińska opowiedziała o „Sposobach i technikach obniżania napięcia oraz stresu u dzieci”, Anna Wilczyńska o dobrostanie w pracy nauczyciela, Maria Zdziech w wykładzie „Kiedy emocje biorą górę, czyli nie ma edukacji bez samoregulacji!" wypowiedziała się w temacie samoregulacji, a Joanna Gruszczyńska konsultantka Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego poruszyła temat depresji i prokrastynacji u dzieci. Przeglądem pomysłów z różnych zakątków edukacyjnego świata zajął się Łukasz Szeliga, a Marta Witkowska, ekspert NASK, dotknęła tematu będącego punktem wyjścia akcji, czyli bezpieczeństwa dzieci w wirtualnym świecie (w zakresie VR).

Prawdziwą niespodzianką dla uczestników spotkania okazała się wizyta minister edukacji Barbary Nowackiej oraz wiceprezydent Łodzi Małgorzaty Moskwa-Wodnickiej, które wzięły udział w otwartej dyskusji na temat zagrożeń dla młodzieży wynikających z nadmiernego i niewłaściwego używania smartfonów i telefonów.

Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi, zakończył konkurs wiedzy, a każdy z uczestników został obdarowany upominkami, wśród których znalazło się m.in. najnowsze wydanie magazynu „Odłącz się - Połącz się”.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt