Pokój do rodzinnych spotkań w Pogotowiu Opiekuńczym nr 1

Pierwszy był Mateusz. 17-latek, który dotychczas spotykał się ze swoją babcią Krystyną na korytarzu. Bo jeszcze do wczoraj w Pogotowie Opiekuńcze nr 1 nie było miejsca, w którym dzieci mogłyby widywać się z biologicznymi rodzinami. Ale teraz już jest. I jest piękne. Tak twierdzi Mateusz, jego babcia i cała gromada dzieci, która pokój spotkań uroczyście otwierała.

Wcześniej było to pomieszczenie biurowe, a ostatnio stało całkiem puste. Na pomysł nowego zaaranżowania wpadł dyrektor placówki, Konrad Kurczewski. Jego urządzanie jest wspólnym dziełem pracowników Pogotowia oraz Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej prowadzącego kampanię Rodzina Jest dla Dzieci. Panowie z placówki wiercili dziury i zbudowali domek przykryty dachówką z paneli.

 

Sprzęty przywędrowały z różnych stron. Część zakupiła Fundacja Gajusz. Kanapę podarowała dziennikarka Wyborcza.pl Łódź. Poduszki zebrały dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Augustyniaka. Książki przekazało m.in. Wydawnictwo Literatura. Zabawki, gry i maskotki pochodzą z darów od ludzi dobrej woli.

 

W zaprojektowaniu przestrzeni pomagały Martyna i Natalia, nastolatki z Pogotowia, a nad całością czuwała Agnieszka Nowicka Aga Bisa z zespołu promocji, szkoleń i kwalifikacji w Wydziale.

 

Na otwarciu jak to na otwarciu - było przecinanie wstęgi i objadanie się szarlotką upieczoną przez pogotowianego kucharza. Oczywiście w poradzeniu sobie z ciastem pomagały dzieci. I pewnie obżarstwo trwałoby dłużej, gdyby nie pierwsza wizyta. Gdy do Mateusza przyjechała babcia Krysia, od razu zjawili się w pokoju. - Jest przepięknie! - zachwycała się pani Krystyna. A Mateusz twierdził, że najwspanialszy jest domek z daszkiem, choć sam się do niego nie zmieści, bo ma ponad 1,90 m.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pokoju spotkań. To jest miejsce wyjątkowe, na wyjątkowe chwile spędzane przez dzieci z ich ukochanymi rodzicami i dziadkami.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt