Pokój do rodzinnych spotkań w Pogotowiu Opiekuńczym nr 1

Pierwszy był Mateusz. 17-latek, który dotychczas spotykał się ze swoją babcią Krystyną na korytarzu. Bo jeszcze do wczoraj w Pogotowie Opiekuńcze nr 1 nie było miejsca, w którym dzieci mogłyby widywać się z biologicznymi rodzinami. Ale teraz już jest. I jest piękne. Tak twierdzi Mateusz, jego babcia i cała gromada dzieci, która pokój spotkań uroczyście otwierała.

Wcześniej było to pomieszczenie biurowe, a ostatnio stało całkiem puste. Na pomysł nowego zaaranżowania wpadł dyrektor placówki, Konrad Kurczewski. Jego urządzanie jest wspólnym dziełem pracowników Pogotowia oraz Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej prowadzącego kampanię Rodzina Jest dla Dzieci. Panowie z placówki wiercili dziury i zbudowali domek przykryty dachówką z paneli.

 

Sprzęty przywędrowały z różnych stron. Część zakupiła Fundacja Gajusz. Kanapę podarowała dziennikarka Wyborcza.pl Łódź. Poduszki zebrały dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Augustyniaka. Książki przekazało m.in. Wydawnictwo Literatura. Zabawki, gry i maskotki pochodzą z darów od ludzi dobrej woli.

 

W zaprojektowaniu przestrzeni pomagały Martyna i Natalia, nastolatki z Pogotowia, a nad całością czuwała Agnieszka Nowicka Aga Bisa z zespołu promocji, szkoleń i kwalifikacji w Wydziale.

 

Na otwarciu jak to na otwarciu - było przecinanie wstęgi i objadanie się szarlotką upieczoną przez pogotowianego kucharza. Oczywiście w poradzeniu sobie z ciastem pomagały dzieci. I pewnie obżarstwo trwałoby dłużej, gdyby nie pierwsza wizyta. Gdy do Mateusza przyjechała babcia Krysia, od razu zjawili się w pokoju. - Jest przepięknie! - zachwycała się pani Krystyna. A Mateusz twierdził, że najwspanialszy jest domek z daszkiem, choć sam się do niego nie zmieści, bo ma ponad 1,90 m.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pokoju spotkań. To jest miejsce wyjątkowe, na wyjątkowe chwile spędzane przez dzieci z ich ukochanymi rodzicami i dziadkami.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt