Uroczystości zorganizowała Gmina Stryków oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobrej. Obchody rozpoczęły msze święte w kościele rzymskokatolickim pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Doroty oraz w Kościele Starokatolickim Mariawitów w dobrej. Głowna cześć uroczystości odbyła się na pobliskim cmentarzu, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła 63 osób, poległych w bitwie. Bohaterów ojczyzny żegnał burmistrz gminy Stryków Witold Kosmowski oraz przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, wielu instytucji i stowarzyszeń. Odczytany został list także prezydent miasta Łodzi.
Hanna Zdanowska wspomniała, że losy powstańców z regionu łódzkiego to wspólna historia Łodzi, Dobrej, Zgierza, Brzezin i wszystkich miejscowości, które znalazły się na ich szlaku. Podkreśliła, że pamięć o powstańcach musi trwać i wciąż być obecna w dialogu, zwłaszcza z młodymi ludźmi.
22 lutego przedstawiciele Strykowa gościli w Łodzi. Sekretarz gminy Aneta Jędrzejczak złożyła kwiaty na grobie małżeństwa Marii i Konstantego Piotrowiczów, którzy zginęli pod Dobrą.