Rynek pracy wciąż się zmienia, a pracodawcy na bieżąco komunikują swoje oczekiwania wobec kandydatów. Doskonałą okazją na aktualizowanie wiedzy na temat rynkowych potrzeb jest rozmowa z przedstawicielami czołowych polskich firm, reprezentujących różne branże. Możliwość tę oferują Targi Pracy organizowane na uczelniach. - Dobra praca to w niewielkim stopniu kwestia szczęśliwego trafu. W jej zdobyciu liczy się przede wszystkim rozsądna analiza rynku pracy, zdobywanie umiejętności poprzez praktyki, staże czy szkolenia, a także wiedza na temat najnowszych trendów związanych z wymarzonym zawodem. Dodatkowym atutem jest również czerpanie inspiracji od najlepszych, czyli mentorów bądź branżowych liderów - podkreślają organizatorzy targów. O dostępność wszystkich tych elementów zadbał w tym roku Uniwersytet Łódzki.
Podczas 13. Targów Pracy na UŁ na studentów czekała rozbudowana oferta. Przygotowano blisko 50 stoisk pracodawców, gdzie studenci mogli sprawdzić, jak wyglądają warunki na wymarzonym stanowisku lub znaleźć zupełnie nową drogę kariery. Pracodawcy przedstawili nie tylko oferty pracy, ale również staży i praktyk zawodowych, Na osoby poszukujące pierwszych doświadczeń zawodowych czekały natomiast organizacje pozarządowe, oferujące wolontariat i praktyki. Partnerzy targów przeprowadzali szybkie rozmowy rekrutacyjne. Pracę można było więc znaleźć od ręki.
Natomiast osoby, które dopiero zaczynają zastanawiać się nad poszukiwaniem pracy, mogły w strefie doradczej skonsultować treść i wygląd swojego CV, porozmawiać z profesjonalistami o swoich zawodowych pomysłach lub zrobić sobie profesjonalne zdjęcie.
Na 13. Targach Pracy oczywiście nie zabrakło stoiska programu "Młodzi w Łodzi".
Każdego roku Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim odwiedza około sześciu tysięcy studentów.