Praktyki dla młodych logistyków w Biedronce

Przyszli technicy logistyki z Technikum nr 3 będą poszerzać swoje kwalifikacje w centrach dystrybucji Biedronki. Szkoła właśnie podpisała umowę o współpracy z siecią sklepów

Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik logistyk od września będą poszerzać swoje kompetencje i umiejętności w centrach dystrybucyjnych sieci sklepów Biedronka. Szkoła podpisała właśnie umowę o współpracy, która obejmuje wszystkie poziomy nauki w technikum o specjalności logistyk. Uczniowie mogą liczyć m.in. na wizyty studyjne w centrach dystrybucji sieci, podpatrywać praktyczne rozwiązania logistyczne, zdobywać unikalną wiedzę a najlepsi być może zapewnią sobie pracę po ukończeniu szkoły.

- To kolejna już umowa o współpracy szkoły z pracodawcą, bardzo się cieszę, ponieważ to jest szansa dla uczniów a także firmy. Młodzież może poszerzyć wiedzę teoretyczną o praktykę a firma ma szansę „wychować” sobie pracowników - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję firmie Biedronka za zainteresowanie naszym Technikum i zapraszam innych pracodawców do współpracy, nie ma dziś szkolnictwa zawodowego bez wsparcia przedsiębiorstw.

Marta Śliwińska, starszy manager ds. budowania wizerunku pracodawcy w Biedronce podkreśliła, że umową z Technikum nr 3 firma rozpoczyna dopiero współpracę ze szkołami zawodowymi. Dotąd wspierała uczelnie oraz organizacje pozarządowe.

- Technikum numer 3 ma doskonałą opinię, dlatego zdecydowaliśmy się na tą umowę. Mam nadzieję, że już we wrześniu pierwsi uczniowie przyjadą do naszego centrum dystrybucji do Sieradza, aby podpatrywać praktyczne rozwiązania jakie stosujemy - powiedziała Marta Śliwińska. - Dla nas ta współpraca ma duże znaczenie, chcemy wspierać młodzież wchodzącą dopiero na rynek pracy a jednocześnie pokazać, że Biedronka może być ciekawym pracodawcą. 

Łódzkie szkoły mają już podpisanych ponad 50 umów patronackich z pracodawcami z rynku lokalnego oraz ogólnopolskiego, 120 przedsiębiorstw organizuje dla uczniów zajęcia praktyczne a praktyki zawodowe - ponad 700. Współpraca z konkretnymi firmami pozwala na otwieranie nowych kierunków kształcenia np. w zawodzie szkutnika, zegarmistrza, hodowcy koni czy pszczelarza.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt