- Uczniowie ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych mają wybór, szkoła zawodowa to realna alternatywa dla liceum. Alternatywa gwarantująca pracę za przyzwoitą pracę oraz karierę - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, dodając: - Cieszę się z każdej nowej umowy między przedsiębiorstwem i szkołą, ponieważ nie ma nauki zawodu bez udziału pracodawców.
Do szkolnictwa zawodowego przekonywał także Krzysztof Barański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, przedstawiając konkretne branże, w których pracodawcy zatrudniają fachowców "od zaraz". - Na rynku jest konkurencja, poszukujący pracy fachowiec dosłownie może przebierać i wybierać. Młodym ludziom, którzy nie mogą się zdecydować polecam naszych fachowców, którzy doradzą, podpowiedzą i pokierują uwzględniając indywidualne zainteresowania i predyspozycje - zachęca dyrektor PUP.
W Zespole Szkół Budowlano-Technicznych odbyła się czwarta w tym roku szkolnym edycja Dni Doradztwa Zawodowego, w których szkoły średnie prezentują swoją ofertę uczniom kończącym gimnazja i klasy 8 szkół podstawowych. Na spotkania przychodzą także doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy, którzy podczas warsztatów oraz indywidualnych spotkań z uczniami służą fachową pomocą. Przy okazji "Budowlanka" podpisała umowy o współpracy z IKEA Industry Konstantynów oraz Przedsiębiorstwem Budowlano-Konserwatorskim Art. Deco. W ramach porozumień uczniowie mają zagwarantowane praktyki zawodowe i staże, szkolenia, a najlepsi pracę po ukończeniu szkoły.
Kolejna edycja Dni Doradztwa Zawodowego w marcu w "Poligrafiku".