Projekt Infinity - wstępne badania zaburzeń pamięci

Klinika Psychiatrii Wieku Podeszłego i Zaburzeń Psychotycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi realizuje międzynarodowy program INFINITy, który umożliwia bezpłatne przesiewowe badanie pamięci oraz w przypadku spełnienia warunków skorzystanie z nowych technologii wspierających codzienne funkcjonowanie seniorów.

JEŚLI MASZ:

  1. Powyżej 55 lat,
  2. Odczuwasz trudności związane z zapamiętywaniem,
  3. Używasz smartfona

to jest to program właśnie dla Ciebie.

ZAPISY/ INFORMACJE:

Klinika Psychiatrii Wieku Podeszłego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprasza na przesiewowe bezpłatne badanie pamięci. Zgłoszenia pn. - pt. godziny 9.00 - 14.00 pod nr tel. 42 675 73 72

O PROJEKCIE

Według światowych statystyk z 2017 roku, na świecie żyje 962 mln osób w wieku 60 lat lub powyżej. Do 2050 r. liczba ta wyniesie prawie 2,1 mld.

Otępienie dotyka 5-10% populacji osób po 65 r.z., w 2015 roku było to 46,8 mln osób, jednak wartości te podwajają się co 20 lat, co oznacza prawie 10 mln nowych przypadków zachorowań rocznie (statystycznie co 3 sekundy na otępienie zapada 1 osoba).

Łagodne zaburzenia poznawcze są fazą poprzedzającą rozwój otępienia. Ich wczesna diagnostyka oraz wdrożenie działań terapeutycznych może zahamować lub opóźnić rozwój otępienia i związanym z nim utratę samodzielności.

INFINITY (Intelligent system to empower Functional Independece of people with mild cognitive impairments) jest międzynarodowym projektem badawczym i innowacyjnym realizowanym przez Klinikę Psychiatrii Wieku Podeszłego i Zaburzeń Psychotycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Projekt realizowany jest w latach 2019 -2020 i zakłada stworzenie systemu opartego na nowoczesnych technologiach IT umożliwiającego osobom z zaburzeniami poznawczymi zachowanie funkcjonowania i samodzielności poprzez wzmocnienie i zwiększenie autonomii w domu i na zewnątrz. Projekt koordynowany jest przez Dr hab. n. med. Jakuba Kaźmierski– wieloletniego specjalistę psychiatrii i Kierownika Kliniki Psychiatrii Wieku Podeszłego i Zaburzeń Psychotycznych UM w Łodzi.

Obecnie Klinika poszukuje osób w wieku 55+, które odczuwają trudności z zapamiętywaniem. Dodatkowym kryterium naboru jest posiadanie smartfonu.

Pierwszym etapem będą przesiewowe bezpłatne badanie pamięci. Osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu będą miały możliwość skorzystania z gruntownych badań i aplikacji mobilnych ułatwiających im codzienne funkcjonowanie.

Dodatkowe informacje i przyjmowanie zgłoszeń odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 14.00 pod nr tel. 42 675 73 72.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt