Przedsiębiorcy z ul. Piotrkowskiej spieszą z pomocą dla służb mundurowych

Nie tylko zwykli mieszkańcy Łodzi udzielają pomocy tym, którzy pracują w wyjątkowych warunkach. Do grona darczyńców dołączyli też przedsiębiorcy z Piotrkowskiej w akcji „Nadchodzą posiłki”, a teraz również i właściciele salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz tatuażu.

fot. Stefan Brajter
Do grona darczyńców dla służb mundurowych dołączyli właściciele łódzkich salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz tatuażu.
4 zdjęcia
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Na apel służb mundurowych o przekazanie zapasów środków ochrony przy pracy w warunkach epidemii opowiedziało wiele ze znajdujących się w trudnej sytuacji biznesów. Salony w tej chwili nie działają, więc rękawiczki i maseczki są im nieprzydatne, a usprawnią działania pracowników Policji i Straży Miejskiej, którzy codziennie pełnią swoją służbę nadzorując osoby w kwarantannie i rozwożąc posiłki do szpitali, narażając się na zarażenie w kontakcie bezpośrednim. Rękawiczki to dla nich niezbędna, podstawowa ochrona przed koronawirusem.

Dzięki ich wspólnej akcji, koordynowanej przez pracowników Łódzkiego Centrum Wydarzeń, we wtorek 31 marca na Komendzie Wojewódzkiej Policji przy ulicy Lutomierskiej na ręce Krzysztofa Balcera, przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przekazanych zostało blisko 4 tysiące rękawiczek jednorazowych i kilkadziesiąt maseczek ochronnych.

- Przedsiębiorcy z ul. Piotrkowskiej po raz kolejny wykazali się solidarnością i wielkim sercem, wspierając ofiarowanymi środkami pracę funkcjonariuszy i tym samym zagrzewając ich do pracy. Takie gesty, szczególnie w momencie kiedy sami nie znajdują się w najlepszej sytuacji, są bardzo budujące. – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Darczyńcami zostali tatuatorzy z Sigil, Od Zmierzchu Do Świtu oraz Hard 2 Forget, a także fryzjerzy z salonów Maska, Dom Sztuki Jacek Olejniczak i Salon Fryzjerski – Dorota, natomiast z branży kosmetycznej ze studia Małgorzata Michalak, Chillout studio oraz Pani Pazur Emilia Kowalczyk. Samodzielną pomoc dla szpitali okazali też He3 Tatuażyk i Lemon studio.

Łódzkie Centrum Wydarzeń nadal prowadzi zbiórkę środków ochronnych, które będzie dystrybuować w zależności od pojawiającego się zapotrzebowania. Firmy bądź osoby prywatne zainteresowane przekazaniem maseczek, środków dezynfekcji lub rękawiczek jednorazowych mogą dostarczyć wskazane produkty osobiście na dyżurkę Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi (od str. placu Komuny Paryskiej) lub przesłać informacje na e-mail: biuro@lcw.lodz.pl w celu umówienia odbioru.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt