Przy dworcu Łódź Fabryczna działa już stacja Łódzkiego Roweru Publicznego

W okolicy ul. Knychalskiego nieopodal dworca Łódź Fabryczna zamontowano stację Łódzkiego Roweru Publicznego. Przeniesiono ją tu we wtorek rano z ul. Dwernickiego, bo tam niewiele osób z niej korzystało.

fot. ZDiT
Stacja ŁRP przy dworcu Łódź Fabryczna

Przy dworcu Łódź Fabryczna stacja ŁRP przyda się bardziej. - To jest zupełnie logiczne, ponieważ jeżeli ktoś wysiada z pociągu to chciałby mieć możliwość szybkiego skomunikowania się z punktem, do którego zmierza. Dlatego zdecydowaliśmy się przenieść jedną ze stacji, która była stosunkowo mało użytkowana - tłumaczy Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi.

Lokalizacja stacji nie jest przypadkowa. Ustawiono ją na terenach miejskich, w bliskim sąsiedztwie dworca PKP, autobusowego oraz przystanków MPK. Przeniesiona stacja ma 15 uchwytów, do których można przymocować rowery. Przed wakacjami przy dworcu ustawiona zostanie jeszcze jedna stacja. Będzie to jedna ze 100 nowych, które pojawią się w Łodzi.

 

Ale nie chcąc czekać tak długo, już teraz ustawiliśmy stację przy Dworcu Fabrycznym. Jest to bardzo ważne miejsce, bo integrujemy tu różne środki transportu: autobusy dalekobieżne, pociągi, samochody, komunikację MPK, rowery, a teraz także rower publiczny. Łodzianie mogą więc od dzisiaj (7 marca) dostać się do dworca właśnie dzięki ŁRP.

 

Przykład z dworca Kaliskiego, gdzie są aż dwie stacji ŁRP i są jednymi z najpopularniejszych w Łodzi pokazuje, że zarówno łodzianie, jak i mieszkańcy aglomeracji pracujący czy uczący się w Łodzi często przemieszczają się przy użyciu roweru i pociągów. Łódź Fabryczna ma jeszcze tę dodatkową zaletę, że znajduje się w centrum miasta, a więc wysiadając na tym dworcu i przesiadając się na rower publiczny bardzo szybko jesteśmy w stanie przemieścić się w dowolny rejon w centrum miasta, np. na uczelnie.

 

Od początku marca, czyli startu tegorocznego sezonu ŁRP rowery wypożyczano około 25 tys. razy. Do łódzkiego systemu dołączyło zaś ponad 1200 nowych użytkowników.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt