- Nabór miał się rozpocząć dopiero po nowym roku, jednak zainteresowanie wynajmem lokali w remontowanej kamienicy zwiększało się z każdym tygodniem. Postanowiliśmy odpowiedzieć na ten głos łódzkich przedsiębiorców, wyjść im naprzeciw i ogłosić drugi nabór wcześniej – tak, żeby mogli złożyć swoje oferty, jeśli będą spełniać warunki, podpisać jeszcze w tym roku umowę i spać spokojnie, planując rozwój swoich biznesów w tym pięknym miejscu – informuje Mariusz Łysio, dyr. ds. strategii i rozwoju w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej.
Żeby zgłosić się do naboru, wystarczy wypełnić prosty formularz, dostępny na stronie www.zielona6.com. Tak, jak przy pierwszym naborze, tak i teraz, ŁSI czeka na zgłoszenia od przedsiębiorców, a po zakończeniu naboru odbędzie się aukcja internetowa. Potencjalni najemcy będą licytować stawki – od ceny wywoławczej. Co istotne, nie tylko kryterium cenowe będzie brane pod uwagę, ale również kryterium merytoryczne. Dodatkowe punkty można uzyskać za, m. in. prowadzenie działalności zarejestrowanej w Łodzi, czy zatrudnianie osoby niepełnosprawnej lub mieszkańca z obszaru rewitalizacji.
- Nie tylko ponad 40% powierzchni mamy już zarezerwowane, ale również postęp prac na budowie, sięga już ponad 50%. Tego nie widać jeszcze z poziomu ulicy, ale jak się wejdzie na teren budowy, czy do środka kamienicy, widoczne są już tynki, czy wykonane ścianki działowe. Aktualnie montowana jest również zabytkowa stolarka, która została poddana renowacji – informuje Natalia Cłapak z ŁSI.
Remont nieruchomości rozpoczął się latem ubiegłego roku, a zakończy latem 2021 roku. W tej unikatowej kamienicy odnaleziono wiele ciekawych elementów architektonicznych, takich jak polichromie, czy złocone sztukaterie. Jest to również jeden z niewielu obiektów, gdzie odnalazło się tak wiele złoconych detali. Rekonstruowane są elementy liczące około 100 lat.
Zielona 6 jest miejscem doskonale skomunikowanym, w pobliżu przystanków tramwajowych, dworca Łódź Fabryczna, a niedługo także przystanku łódzkiego „małego metra”. Adres Zielona 6 będzie atrakcyjnym miejscem także ze względu na wygląd podwórka – publicznej, zielonej przestrzeni z miejscem do wypoczynku oraz liczną zielenią i drzewami. W budynku zaprojektowane zostały ekologiczne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED, instalacja fotowoltaiczna, zbiornik wody deszczowej, czy ładowarka do rowerów elektrycznych.