Psi Park na Widzewie

Psi Park na Widzewie – to najnowszy projekt z Budżetu Obywatelskiego, z którego łodzianie i ich pupile już mogą korzystać. Ogrodzony teren, a na nim – specjalne przeszkody, dzięki którym każdy zwierzak będzie mógł dowolnie wybiegać się i wyszaleć.

fot. Paweł Łacheta
Psi Park położony jest nieopodal skateparku im. Igora Kowalewskiego (okolice ul. Augustów 17/19).
3 zdjęcia
fot. Paweł Łacheta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Obszar niemal 500 m2 – do tej pory niezagospodarowany – teraz miejsce do zabawy i rozwoju dla każdego psiaka. Na pomysł wpadła mieszkanka okolicznych bloków, pani Anna, miłośniczka zwierząt i posiadaczka dwóch psów.

- Tu jest bardzo dużo psów, dużo ludzi chodzi po parku z psami, mamy tu dużo znajomych takich „psich” jak ja to nazywam i pomyślałam, że można by coś fajnego z naszymi psami robić, stąd pomysł na projekt. – mówi Anna Borowska

Na psim parku znajduje się tunel, poprzeczka z 3 regulowanymi wysokościami, tzw. talerzyki, kładka do spacerów, stół do ekspozycji psa. Są także ławki i kosze na psie odchody.

- Cały teren jest ogrodzony, a także wyposażony w bezpieczne śluzy, czyli podwójne furtki, dzięki którym zarówno podczas wychodzenia, jak i wchodzenia, zwierzęta są odseparowane od innych. Pozwala to spokojnie i bezpiecznie na przykład zapiąć smycz psiakowi, który rozbiegany mógłby chcieć wybiec poza ogrodzenie, nie czekając na swojego właściciela – informuje Anita Waack-Zając z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Łodzi.

- Taki psi park, to przede wszystkim bezpieczna strefa – zarówno dla czworonogów, na które w parkach czasem nie zwracają uwagi rowerzyści, czy deskorolkarze, a także dla dzieci i młodzieży bawiącej się w parku. Teraz na naszym osiedlu każdy ma swoją przestrzeń – dodaje Anna Borowska – wnioskodawczyni.

Projekt psiego parku to dopiero początek. Mieszkańcy Widzewa mają pomysły na rozbudowę tej przestrzeni i zapowiadają składanie kolejnych wniosków w Budżecie Obywatelskim.

Inwestycja kosztowała niemal 100 tys. zł. Psi Park położony jest nieopodal skateparku im. Igora Kowalewskiego (okolice ul. Augustów 17/19).

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt