Puk, puk... Kto tam? Hipopotam!

W łódzkim ogrodzie zoologicznym wybudowano nowy pawilon dla hipopotama karłowatego, którego od 4 sierpnia będzie można oglądać w naszym zoo.

Bardzo cieszymy się z przyjazdu hipcia i nowego, luksusowego pawilonu w którym zamieszka, dlatego w najbliższą niedzielę tj. 4 sierpnia, organizujemy "parapetówkę".
Świętowanie zaczynamy o godzinie 13:00 od słodkiego poczęstunku dla zwiedzających, następnie zaprosimy na warsztaty afrykańskiej muzyki bębnowej.
Warsztaty odbędą się w dwóch turach - o godz. 13:30 i 14:15 i obowiązują na nie zapisy (do dnia 03.08 na adres dydaktyka@zoo.lodz.pl).
Start wydarzenia - okolice pawilonu hipopotamów.

Nowy mieszkaniec pawilonu - hipopotam karłowaty to samiec o imieniu Jabari. Hipcio urodził się 21 marca 2017 roku w GaiaZOO położonym w holenderskiej miejscowości Kerkrade (południowo-zachodnia część Niderlandów w pobliżu granicy z Niemcami), a do łódzkiego zoo przyjechał 29.06.2019 r.
Jabari będzie teraz oczekiwać na swoją partnerkę, która ma do nas dotrzeć z Duisburga w Niemczech pod koniec bieżącego roku.
Hipopotam karłowaty jest podobny do swojego bardziej znanego kuzyna - hipopotama nilowego, ale jest od niego dwa razy mniejszy i siedem razy lżejszy. Długość jego ciała sięga 2 m, wysokość w kłębie 90 cm, waga dochodzi do 275 kg.

Pawilon, w którym zamieszka Jabari, jest nowoczesnym budynkiem hodowlanym o powierzchni 318,72 m2, którego budowa trwała nieco ponad 9 miesięcy.
Wewnątrz budynku znajduje się basen o głębokości ok. 1,5 m i pojemności 22 m3. W dachu założono szklane świetliki, które przepuszczają światło konieczne dla rozwoju rosnących w pawilonie roślin. Prócz ekspozycji hipopotamów karłowatych w obiekcie będzie znajdować się również motylarnia i strefa wolnych lotów, czyli ekspozycja ptaków.
Całkowity koszt budowy to 3 224 000,00 zł brutto.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt