Punkt Pracy Socjalnej przy ul. Tramwajowej zmienił lokalizację

Funkcjonujący w ramach II Wydziału Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi Punkt Pracy Socjalnej w parterze bloku przy ul. Tramwajowej 21 został przeniesiony. Ze wsparcia terenowych pracowników socjalnych, którzy byli do tej pory dostępni w tej właśnie lokalizacji, można obecnie skorzystać w siedzibie innego Punktu działającego w ramach wspomnianego Wydziału – przy al. Piłsudskiego 154.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Mieszkańców m.in. osiedla Radiostacja, Lumumbowa oraz części Śródmieścia (m.in. okolic dworca Łódź Fabryczna, pl. Dąbrowskiego, ul. Składowej, ul. Sterlinga, ul. Tramwajowej ul. Uniwersyteckiej, ul. Węglowej, ul. Wierzbowej, jak również części ulic: Jaracza, Kopcińskiego, Narutowicza, Pomorskiej oraz Rewolucji 1905 r.), którzy do tej pory korzystali z pomocy pracowników Punktu Pracy Socjalnej przy ul. Tramwajowej, zapraszamy do kontaktu z placówką przy al. Piłsudskiego 154 (w pobliżu skrzyżowania z ul. Widzewską i ul. Wałową).

Placówka przy al. Piłsudskiego 154 zajmuje cały, dwupiętrowy, niezależny budynek. Każda osoba zgłaszająca się do wspomnianego Punktu może otrzymać różnego rodzaju wsparcie dostosowane do konkretnej sytuacji życiowej – informacje na temat udzielanych świadczeń, zasad ich przyznawania oraz wysokości są udzielane zarówno na miejscu, jak i telefonicznie. Na parterze budynku znajduje się specjalnie wyodrębniona sala obsługi, w której łodzianie zainteresowani uzyskaniem wsparcia i pomocy, mogą spotkać się osobiście z pracownikiem socjalnym.

Budynek przy al. Piłsudskiego 154 jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – jest wyposażony m.in. w podjazdy, a korytarze są na tyle szerokie, by bez problemu mogły przemieszczać się po nich także osoby poruszające się na wózkach. Tuż przy obiekcie znajduje się parking samochodowy, a w bezpośrednim sąsiedztwie są z kolei przystanki komunikacji miejskiej (zarówno autobusowej, jak i tramwajowej).

Punkt Pracy Socjalnej przy al. Piłsudskiego 154 jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 14. W tych samych godzinach funkcjonuje również numer telefonu: (42) 630 12 52. Jeśli osoba poszukująca i potrzebująca wsparcia nie jest w stanie pojawić się w wymienionych wyżej godzinach, może skontaktować się z placówką telefonicznie w celu umówienia stosownego terminu spotkania.

Polecane aktualności

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Jedynym ich nagrobkiem jest nasza pamięć. W hołdzie pomordowanym na Brusie

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu złożono kwiaty i… więcej

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Kontakt