Rewitalizacja Łodzi w szerokiej panoramie 360°. Dostęp do danych 3D

Na miejskim portalu rewitalizacji można oglądać pierwsze z ponad 1000 zdjęć – panoram pokazujących przestrzeń w perspektywie  360°. Przedstawiają one fragmenty miasta przed i po rewitalizacji. Dzięki nim można obserwować, jak zmienia się Łódź. Na stronie dostępne są również do pobrania modele 3D łódzkich budynków i mebli miejskich.

mat. MPU
Panorama 360 - ul. Tuwima 46. Panorama do obejrzenia na stronie: https://rewitalizacja.uml.lodz.pl/dzialania/3-okolice-dworca-lodz-fabryczna-i-parku-moniuszki/tuwima-46/
2 zdjęcia
mat. MPU
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Panoramy 360°

W nowej siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przy al. Kościuszki 19 zaprezentowano pierwsze efekty laserowego skanowania rewitalizowanych przestrzeni Łodzi na przykładzie kamienicy przy ul. Tuwima 46, gdzie mieści się obecnie m.in. Biblioteka Tuvim. Dokonane zmiany po przeprowadzeniu prac remontowych rzeczywiście robią wrażenie. Ciekawostką są również panoramy miejsc na razie niedostępnych, gdzie np. będą przebiegały przebicia między kwartałami albo zamknięte dziś budynki i podwórka oczekujące na rewitalizację.

- W ramach projektu dofinansowanego z środków unijnych MPU wykonuje zdjęcia–panoramy 360° przestrzeni miasta przed i po rewitalizacji. Powstało już ponad tysiąc takich panoram, a pierwsze z nich można oglądać na portalu rewitalizacji, gdzie będą publikowane kolejne zdjęcia – wyjaśnia Joanna Brzezińska z Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ.

Panoramy przedstawiają budynki, ulice, parki i pasaże przeznaczone do remontu w ramach rewitalizacji. Dzięki zastosowanej technologii zdjęcie umożliwia obejrzenie wybranej przestrzeni w obrocie 360°. Za pomocą powstałych panoram można obserwować zmiany, jakie zachodzą w naszym mieście, a także zebrać materiał porównawczy do badań czy udokumentować obraz dawnej Łodzi.

Dane 3D

Na portalu rewitalizacja.uml.lodz.pl jest również dostępna mapa cyfrowa rewitalizowanych obszarów wielkomiejskich, z której można pobrać modele 3D powstałe w ramach projektu. Są to zarówno budynki, drzewa, jak i zestaw łódzkich mebli miejskich. Modele 3D są dostępne dla każdego. Mogą znacząco ułatwić przygotowywanie projektów architektonicznych i urbanistycznych oraz inwestycji w Łodzi, a także wspomóc prace naukowe i badawcze.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt