Miejskie tereny zielone są jednym z istotniejszych elementów rewitalizacji obszarowej. Oprócz parku Sienkiewicza, rewitalizacji poddane zostaną parki Moniuszki oraz Staromiejski.
Park Sienkiewicza odgrywa ważną rolę w centrum miasta. Jest bowiem łącznikiem pomiędzy ulicą Piotrkowską a Nowym Centrum Łodzi, dworcem Łódź Fabryczna i kompleksem EC1. Jak tłumaczy Marcin Obijalski, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji UMŁ, celem modernizacji parku Sienkiewicza jest podniesienie jakości całej przestrzeni parku: zmodernizowanie alejek, ławek i innych elementów małej architektury oraz parkowej fontanny i placu zabaw, który powinien stać się artystycznym elementem wystroju parku. Na terenie posadzone będą nowe drzewa, przybędzie dużo krzewów i kwiatów, tak by to miejsce było bardzo kolorowe. - W ramach modernizacji wymienimy wszystkie latarnie, będzie więcej światła w parku. Zamontowany zostanie również monitoring, a nad bezpieczeństwem osób przebywających w parku czuwać będzie straż miejska - zapowiada Obijalski.
Agnieszka Kowalewska-Wójcik, z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich, tłumaczy: - Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę na modernizację parku, a złożyła ją firma KTU-Zieleń. Wartość tego zadania to 9,5 mln. zł. We wtorek podpiszemy umowę i od tego momentu rozpoczną się prace, które zakończą się w listopadzie 2018 r.
Prace projektowe mają zająć około pół roku. Później rozpoczną się roboty w parku. Najdłużej będą trwały prace związane z fontanną.