Rewitalizacja przy ul. Sienkiewicza 63. Pustostan stanie się centrum biznesowo-usługowym

Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę remontu kompleksu budynków przy ul. Sienkiewicza 63. W pofabrycznym budynku, który jest obecnie zaniedbanym pustostanem powstaną biura, pracownie dla artystów i lokale usługowe.

wiz. Deloitte
Budynek przy ul. Sienkiewicza 63 widziany z poziomu przechodnia
5 zdjęć
wiz. Deloitte
wiz. Deloitte
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

– W ciągu kilku najbliższych kilku dni zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy.  Planujemy, że prace budowlane wystartują jeszcze tegoroczną jesienią. Budynki przejdą kompleksową odnowę. Przebudowane zostanie również poddasze i wymieniony będzie dach. Wszystkie instalacje budynku zostaną wymienione. Odnowiona nieruchomość będzie połączona z południowym skrzydłem budynku przy ul. Sienkiewicza 61 a – zapewnia Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Remont od dachu po piwnice

Na piętrach 1-4 wydzielone zostaną pomieszczenia biurowe, pracownie artystyczne i lokale usługowe. Na parterze budynku i częściowo w piwnicy znajdą się przestrzenie, które idealnie będą nadawać się na działalność gastronomiczną.

Zielony skwer przy Sienkiewicza

Otoczenie budynku będzie uporządkowane i powstanie na nim ogólnodostępny skwer. Będzie to miejsce rekreacyjne z placem zabaw i ogródkami gastronomicznymi. Obecnie podwórko przed budynkiem jest pozbawione zieleni. Rosną tu tylko dwa drzewa (samosiejki) – brzoza i topola osika. Po remoncie to się zmieni. Zostaną zasadzone krzewy i kwiaty, nie zabraknie traw ozdobnych. Zamontowane zostaną ławki i siedziska, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz oświetlenie. Plac zabaw dla najmłodszych będzie wyposażony w piaskownicę, huśtawkę, równoważnię i drabinkę z domkiem i zjeżdżalnią.

Historia nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 63

Przy ul. Sienkiewicza 63 znajduje się budynek pofabryczny główny oraz prawa oficyna będąca również budynkiem pofabrycznym, w którym w przeszłości zlokalizowana była administracja zakładów tekstylnych. Pochodzą one z początków XX wieku. W wyniku kolejnych remontów ich wnętrza zostały przekształcone wtórnie, z zachowaniem historycznych elementów konstrukcji i detalu.

Niewykluczone, że budynek pod numerem 63 był związany z przyległym budynkiem pofabrycznym na Sienkiewicza 61a, na co wskazują drzwi przelotowego szybu windowego i zamurowane wnęki drzwiowe w ścianie granicznej.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt