Rewitalizacja. Zaczyna się remont największej kamienicy w programie

Kamienica przy ul. Legionów 44 to największy budynek w programie rewitalizacji obszarowej w centrum Łodzi. Wkrótce budynek zmieni się nie do poznania! Powstaną w nim mieszkania komunalne, lokale handlowo-usługowe, dom dla małoletnich matek z dziećmi oraz świetlica twórcza dla młodzieży.

Tak ma wyglądać po remoncie kamienica przy ul. Legionów 44

Legionów to jedna z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum Łodzi, na szczęście coraz wyraźniej widać dokonujące się na niej zmiany. - W ramach programu Miasto Kamienic wyremontowaliśmy już 9 budynków, obecnie prowadzimy prace pod numerami 20a i 37a. Teraz przyszedł czas na kamienicę przy ul. Legionów 44, największy budynek w programie rewitalizacji obszarowej! - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Co powstanie w kamienicy przy Legionów 44?

Zabudowę nieruchomości przy ul. Legionów 44 tworzy kilka budynków powstałych na przełomie XIX i XX wieku - frontowy oraz stojące w podwórzu. Wszystkie przejdą gruntowny remont. Powstanie w nich 20 mieszkań komunalnych, 5 lokali handlowo-usługowych, dom dla małoletnich matek oraz świetlica środowiskowa z dodatkowymi funkcjami terapeutycznymi. - Obecnie trwają intensywne prace przygotowawcze do remontu. Ekipa budowlana wejdzie tu w ciągu kilku najbliższych dni - zapowiada Michał Lenkiewicz, kierownik robót.

Nowe podwórko z myślą o wszystkich

Remont budynków to nie wszystko, zmieni się także podwórko. Przede wszystkim będzie zielono - pojawią się trawniki, klomby z krzewami, ozdobnymi trawami i bylinami oraz 5 drzew. Z myślą o młodych mieszkańcach w głębi podwórza powstanie plac zabaw, a na nim piaskownica, huśtawka oraz domek ze zjeżdżalnią. Co jeszcze? Ławki połączone pergolą, stojaki rowerowe, dwa miejsca parkingowe, kotłownia, śmietniki i nowe murowane ogrodzenie. Cały teren zostanie oświetlony i przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wartość inwestycji przy Legionów 44 to ponad 14 mln zł.

W ramach programu Mia100 Kamienic przy ul. Legionów wyremontowane zostały kamienice pod numerami: 2, 19, 29, 31, 27, 15, 38, 48 i 50. W 2023 r. do użytkowania zostaną oddane kolejne kamienice pod numerami: 20a, 37a i 44 wyremontowane w ramach Programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt