Rowery wodne i conoe po raz pierwszy w parku na Młynku

Od maja będzie można skorzystać z nowych sprzętów wodnych w parku na Młynku. W ubiegłym roku powstała tam nowoczesna przystań. W ramach Budżetu Obywatelskiego MOSiR wybudował energooszczędny budynek, a w nim pomieszczenie dla ratowników, kasę, pomieszczenie biurowe i mini hangar, gdzie przechowywane są m. in. kanoe i rowery wodne.

fot. Witold Ancerowicz / UMŁ
Rowery wodne i conoe po raz pierwszy w parku na Młynku
7 zdjęć
fot. Witold Ancerowicz / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

- Bardzo cieszę się, że powstała tutaj tak nowoczesna przystań, budynek jest najnowocześniejszy ze wszystkich obiektów MOSiR-u - mówi Eryk Rawicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Charakterystycznym elementem i zupełnie nowym w przystani, jest duże, drewniane, młyńskie koło. - Młyńskie koło, jest cudownym elementem nawiązującym do tego pięknego obiektu rekreacyjnego, zwanego Młynek. Młyńskie koło będzie wprawiane w ruch przez wodę bieżącą - dodaje Iwona Safjanowska z MOSiR.

W ramach budżetu obywatelskiego (V edycja 2017/2018) powstały także nowe pomosty, dzięki którym będzie można bezpiecznie wodować kajaki i rowery wodne. Projekty z Budżetu Obywatelskiego od 2015 roku zmieniają ten obiekt w miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych osiedli.

I tak od 2015 roku najpierw powstały ścieżki od strony południowej, północnej, potem ogrodzenie terenu, do tego nowe nasadzenia, górka do zjeżdżania na sankach, siłownia plenerowa, mała architektura, latarnie solarne, a także boisko do piłki plażowej. W sumie w Parku na Młynku od 2015 roku zrealizowano inwestycje za ponad 3,7 mln zł.

Ale to nie koniec. W tym roku (2019) niebawem rozpocznie się kolejna inwestycja, także z Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu, który wygrał w VI edycji BO, będzie rozbudowany plac zabaw, powstanie linarium, dobudowane będą dodatkowe zabawki, także dla dzieci niepełnosprawnych. Będą także nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew, krzewów i kwietne łąki. Koszt tego projektu to 440 tys. zł

Łodzianie mogą być aktywni w sezonie wiosenno-letnim, nie tylko w parku na Młynku. Tereny takie jak, Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, czy Arturówek służą łodzianom do biegania, jeżdżenia na rowerze, ale są tam także siłownie plenerowe, czy boiska do piłki plażowej. Podobnie jest w łódzkich parkach.

- Coraz częściej mieszkańcy chcą, by park był nie tylko miejscem do odpoczynku, ale także aktywnej rekreacji, dlatego często we wnioskach do Budżetu Obywatelskiego pojawiają się takie obiekty jak siłownie pod chmurką, czy boiska do piłki plażowej - tłumaczy Małgorzata Kryzińska z Zarządu Zieleni Miejskiej

I tak możemy aktywnie wypoczywać w parku na Zdrowiu, gdzie skorzystamy  z dużej strefy street workout, czy np. w parku nad Sokołówką, gdzie pracujemy nad mięśniami na siłowni pod chmurką. 

Więcej na stronie www.lodz.pl/wypoczynek

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt