Rozpoczęło się polsko-niemieckie spotkanie Ratusz meets Rathaus

W ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży realizowane jest trzydniowe spotkanie online organizatorów obustronnej współpracy, którego celem jest wzmocnienie obustronnych kontaktów poprzez realizację nowych projektów wymiany młodzieży, zaangażowanie w działania nowych partnerów, a także aktywizację istniejących partnerstw.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Do programu zgłosiło się prawie 100 przedstawicieli samorządów i organizacji zaangażowanych w obustronną współpracę po stronie polskiej i niemieckiej. Liczny udział zaskoczył organizatorów, którzy nie spodziewali się tak wielu zgłoszeń, ale to zainteresowanie świadczy jedynie o tym jak wielka jest potrzeba współpracy. O tradycjach tej współpracy a także o własnych doświadczeniach związanych z udziałem w projektach wymiany młodzieży opowiedział w swoim wystąpieniu Marcin Gołaszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Obustronne działania wspierają nie tylko przedstawiciele sekcji polskiej i niemieckiej PNWM/DPJW, ale także Związek Miast Polskich, którego przedstawiciele uczestniczą w rozmowach. W najnowszym programie PNWM jest wiele możliwości finansowania wymiany młodzieży, a duża część środków jest dedykowana szczególnie partnerstwom miast, dlatego Łódź uczestnicy w tym spotkaniu wspólnie z Chemnitz i Stuttgartem.

W trakcie trzech dni spotkań online uczestnicy z Polski i Niemiec poznają różne formy międzynarodowych spotkań młodzieży oraz będą wraz ze specjalistami dyskutować jak ważna jest ich edukacyjna rola. Bardziej doświadczeni organizatorzy opowiedzą o realizowanych projektach i ich efektach a specjaliści z PNWM przedstawią nowe założenia programowe i przekażą informacje o możliwości finansowania działań podejmowanych przez szkoły, stowarzyszenia i samorządy.  

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt