Rozpoczynamy drugi etap remontu famuły przy ul. Ogrodowej 24

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła przetarg na modernizację zabytkowego domu robotniczego Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 24. To początek drugiego etapu inwestycji.

fot. Stefan Brajter / UMŁ
Rozpoczynamy drugi etap remontu famuły przy ul. Ogrodowej 24
5 zdjęć
fot. Stefan Brajter / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Remont famuły przy ul. Ogrodowej 24 rozpoczęty został w ramach programu "Mia100 Kamienic". Obecnie za modernizację oraz późniejszą eksploatację odpowiada Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która ogłosiła przetarg unijny na realizację inwestycji. Potencjalni wykonawcy i podmioty zainteresowane rozbudową mogą zgłaszać swoje oferty od 3 lipca do 9 sierpnia br. Wartość inwestycji to 42 mln zł brutto. To kwota wynikająca z programu funkcjonalno-użytkowego, który został przygotowany pod tę inwestycję. Będzie ona realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

- To prestiżowa lokalizacja, naprzeciw hotelu Andel’s i Manufaktury. W pobliżu już powstają biurowce i kolejne obiekty hotelowe, a w przyszłości będzie stacja kolei podziemnej. Wierzymy, że to miejsce stanie się wizytówką naszego miasta - mówi Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, tłumacząc: - Obiekt przeznaczony zostanie w stu procentach na lokale usługowe. Ze względu na położenie, zainteresowanie rynku oraz zmieniającą się sytuację ekonomiczno-społeczną w Łodzi, zdecydowaliśmy, że to jest najbardziej optymalny wariant. Potwierdziły to analizy techniczno- ekonomiczne przeprowadzone przez spółkę.

W ramach inwestycji lokale mieszkalne przekwalifikowane zostaną na lokale wyłącznie usługowe, odnowiona będzie także elewacja oraz przestrzeń wokół budynku. Jedna ze znajdujących się tam komórek przekształcona zostanie w garaż dla samochodów osobowych w układzie piętrowym, druga będzie rozebrana. Pojawią się nowe nasadzenia, drzewa, zieleńce oraz system zagospodarowania wody deszczowej. Robotnicy wyremontują także znajdujące się tam ogrodzenie i bramy wejściowe.

Prace remontowe potrwają 20 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Według planów będzie to listopad 2018 r. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Wszystkie roboty prowadzone są we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt