- Nasi seniorzy spotykają się w pięciu instytucjach kultury. Odnajdują tam przestrzeń na rozwój, twórczość, nowe doświadczenia i wspaniałe towarzystwo - opowiada Agata Dawidowicz, dyr. Ośrodka Kultury Górna.
Kampania ma na celu zrzeszenie jak największej liczby seniorów w centrach aktywnego seniora oraz zaproponowanie wizyt w takich miejscach jak muzea, filharmonia, teatry czy domy kultury. - To świetna okazja do spotkań, a zarazem ukazanie mieszkańcom Łodzi jak bardzo liczna i ważna jest ta grupa społeczna - podkreślają organizatorzy akcji.
Ośrodek Kultury Górna zainicjował na przykład cykl potańcówek dla seniorów. Dancingi odniosły ogromny sukces i przyciągnęły rzesze seniorów. Odbywają się na świeżym powietrzu co jest dodatkowym atutem. Można wypocząć w ogrodzie jednocześnie piknikując. Także w Bałuckim Ośrodku Kultury "Rondo" cyklicznie organizowane są potańcówki. W tym roku po raz pierwszy będzie można potańczyć w plenerze przy zespole The Flame. Poleski Ośrodek Sztuki organizuje z kolei potańcówki w ogrodzie w ramach Urodzin Łodzi. Będzie muzyka na żywo i grillowanie.
Finałowym wydarzeniem, które odbędzie się 6 września br., będzie parada "Srebrna fiesta"” pod hasłem "60+ Czas na kulturę", w której seniorzy wyjdą na ulicę Piotrkowską i przejdą do pasażu Schillera, gdzie pokażą swoją energię i siłę długowieczności. Później wszyscy zatańczą.
Konferencji towarzyszył występ grupy "Wacław i jego ferajna" z Ośrodka Kultury Górna, którzy są jednym z wielu przykładów aktywności seniorów.