Siła piosenki i humoru. W Teatrze Muzycznym w Łodzi trwają próby do grudniowej premiery

W podgrupach, przy zachowaniu dystansu, w dezynfekowanych salach aktorzy Teatru Muzycznego rozpoczęli próby do grudniowej premiery „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Klementyna Umer, Paweł Erdman, Piotr Płuska i Marek Prusisz tworzą lekką i dowcipną opowieść o relacjach damsko-męskich.

– Subiektywnie wybrane piosenki Kabaretu Starszych Panów układają się tak, by dramaturgicznie budować zabawną historię, utrzymaną w pięknej, uniwersalnej i poetyckiej estetyce – zapowiada reżyser, Jacek Bończyk.

Na spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” złoży się 26 utworów autorstwa mistrzowskiego duetu: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Wśród nich tytułowa „Piosenka jest  dobra na wszystko”, „Już czas na sen” czy „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.  Skrzące dowcipem muzyczne opowiastki z morałem to świetna okazja, by w pełni zaprezentować wokalne i aktorskie umiejętności znakomitych artystów.

Wiem z całą pewnością, że widownia tęskni za teatrem, teatrem muzycznym, za bardzo dobrą piosenką, a my przygotujemy to tak, żeby widzowie wyszli stąd nieco lżejsi o ileś problemów i spojrzeli na świat nieco jaśniej, trochę żartobliwiej, jak to w Kabarecie Starszych Panów bywało – podkreśla Jacek Bończyk, reżyser i aktor, uznawany za mistrza interpretacji piosenki aktorskiej.

Zmierzenie się z wcześniejszymi ikonicznymi wykonaniami piosenek to zadanie dla artystów doskonale znanych bywalcom Teatru Muzycznego w Łodzi: Emilii Klimczak, Justyny Kopiszki, Pawła Erdmana, Piotra Płuski i Marka Prusisza. W obsadzie znalazła się również Klementyna Umer, aktorka która zyskała popularność rolami w warszawskich teatrach Rampa, Kwadrat czy Teatr 6. piętro, nagrała też płytę z kompozycjami Jerzego Wasowskiego „Tajemnica”, docenioną przez krytykę i słuchaczy.

Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Michał Zarych. Za aranżacje odpowiada Konrad Wantrych, a za choreografię Inga Pilchowska. Scenografię przygotowuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ewa Posmyk.

– Zespół pracuje pełną parą, oczywiście w warunkach zapewniających wszystkim twórcom bezpieczeństwo. Bardzo wierzymy, że spotkamy się na premierze 12 grudnia, a fantastyczne muzyczne widowisko, pełne klasy, skrzące poczuciem humoru będzie dla naszych widzów cudowną odskocznią od trudnych dni – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i zapewnia, że publiczność może czuć się w teatrze bezpiecznie.

Na widowni zachowany będzie wymagany przepisami dystans, realizowane są wszelkie procedury reżimu sanitarnego, o których przeczytać można więcej w regulaminie na stronie internetowej www.teatr-muzyczny.lodz.pl.  Kasa teatru jest zamknięta do 29 listopada, bilety można jednak kupować online. 

Powiązane pliki

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt