Skończyły w półfinale

W Nysie odbył się finałowy turniej Tauron Pucharu Polski. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem siatkarek Developres Bella Dolina Rzeszów, które tym samym zdobyły pierwsze trofeum w historii podkarpackiego klubu.

Rzeszowianki w drodze do tego sukcesu pokonały m.in. dwie łódzkie drużyny. W pierwszej rundzie pucharowych rozgrywek późniejsze triumfatorki we własnej hali pokonały 3:1 ŁKS Commercecon, a w meczu półfinałowym w Nysie w tych samych rozmiarach ograły Grota Budowlani.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Grot Budowlani 3:1 (25:12, 25:22, 22:25, 25:17). Grot Budowlani: Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska, Paulina Damske, Weronika Centka, Ana Cleger, Justyna Łysiak (libero) oraz Zuzanna Górecka, Justyna Kędziora, Anna Lewandowska.

W drugim półfinale IŁ Capital Legionovia zwyciężyła 3:1 ekipę E.Leclerc Moya Radomka Radom. W meczu finałowym drużyna z Mazowsza nie zdołała już jednak wygrać żadnego seta i musiała uznać wyższość rzeszowianek.

Siatkarki ŁKS Commercecon przerwę na finałową fazę Tauron Pucharu Polski wykorzystały na rozegranie dwóch sparingów z aktualnymi mistrzyniami Polski, które z pierwszego miejsca przystąpią do fazy play off Tauron Ligi. Oba mecze zakończyły się wygraną łodzianek, które pokonały Grupę Azoty Chemik Police 3:1 i 3:2.

Walka o medale mistrzostw Polski rozpocznie się 3 kwietnia. Tego dnia zostanie rozegrany m.in. mecz w Legionowie, gdzie IŁ Capital Legionovia podejmie Grota Budowlani (godz. 20.30). Dzień później w łódzkiej hali im. Józefa „Ziuny” Zylińskiego ŁKS Commercecon podejmie E.Leclerc Moya Radomka Radom (godz. 17.30). Na tym etapie rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. 

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt